Czarna passa lubelskich Pszczółek

 

Koszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w ramach 8. Kolejki Basket Ligi Kobiet podjęły zespół Wisła Can-Pack Kraków. Lublinianki przegrały spotkanie na wyjeździe w Krakowie 66-75. Jest to trzecia porażka z rzędu i zarazem czwarta w tym sezonie. Akademiczki w tym spotkaniu były osłabione nieobecnością Uju Ugoki.

Początek spotkania w Krakowie był bardzo wyrównany. Po celnej trójce Dajany Butuliji lubelski zespół prowadził 9-8. Przez następne 4,5 minuty „Pszczółki” nie potrafiły celnie rzucić do kosza. Wykorzystywały to krakowianki, które zanotowały serię 8-0 i miały już siedem punktów zaliczki (16-9). Niemoc rzutową na 2 minuty przed końcem premierowej odsłony przełamała Marta Witkowska. Po kolejnych celnych rzutach Martyny Cebulski i Kateryny Dorogobuzowej podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego znów objęły prowadzenie 17-16. Celną trójką na koniec pierwszej części gry popisała się Rodriguez. Wisła po pierwszej kwarcie prowadziła 19-17.

Drugą odsłonę spotkania dobrze otworzyły zawodniczki z Lublina. Po celnych rzutach Agaty Dobrowolskiej oraz amerykanki Feyondy Fitzgerald akademiczki ponownie objęły prowadzenie 21-19. Od tego momentu gospodynie tego spotkania zanotowały dobry okres gry i ponownie objęły kilkupunktowe prowadzenie (30-23). Jednak Ekipa z Koziego Grodu nie poddawała się i zniwelowała straty na 2,5 minuty – remis po 35. Ostatnia minuta pierwszej połowy to kolejne dwie celne trójki Rodriguez. Po pierwszej połowie Wiślaczki prowadziły 41-35 z naszymi zawodniczkami.

Trzecia kwarta okazała się najbardziej decydująca. Gospodynie na początku odsłony prowadziły różnicą już 10 punktów. Jednak lublinianki zanotowały kolejną serię punktową 6-0. Po celnych rzutach Witkowskiej i Dorogobuzowej przyjezdne przegrywały różnicę tylko 4 punktów (41-45). Zawodniczki z Krakowa narzuciły w pewnym momencie swój styl gry. Po dwóch kolejnych trójkach Rodriguez gospodynie znowu objęły kilkunastopunktowe prowadzenie, które nie oddały do końca tej kwarty. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 61-48  dla krakowianek.

W ostatniej kwarcie lublinianki zerwały się do walki o zwycięstwo. Po celnych rzutach ponownie Dorogobuzowej i Dobrowolskiej przyjezdne zmniejszyły straty do 9 punktów (54-63). Jednak po raz kolejny niemoc w skuteczności gry przez 4 minuty dała siwe znaki. Wykorzystały to zawodniczki z Krakowa, które zanotowały serię 8-0 (71-54). Miejscowe kontrowały przebieg spotkania do samego końca. Pszczółce dopiero w samej końcówce udało się odrobić część strat.

Wisła Can-Pack Kraków Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 75-66 (19-17, 22-18, 20-13, 14-18)

Punkty dla Wisły: Rodriguez 27, Greinacher 15, Reid 10, Parker 9, Niedźwiecka 6, Labuckiene 6, Ziętara 2, Natkaniec

Punkty dla Pszczółki: Witkowska 17, Butulija 13, Fitzgerald 12, Dorogobuzowa 10, Dobrowolska 6, Cebulska 4, Mistygacz 4, Kędzierska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *