Czarna passa lubelskich Pszczółek

Koszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w ramach 8. Kolejki Basket Ligi Kobiet podjęły zespół Wisła Can-Pack Kraków. Lublinianki przegrały spotkanie na wyjeździe w Krakowie 66-75. Jest to trzecia porażka z rzędu i zarazem czwarta w tym sezonie. Akademiczki w tym spotkaniu były osłabione nieobecnością Uju Ugoki.

Początek spotkania w Krakowie był bardzo wyrównany. Po celnej trójce Dajany Butuliji lubelski zespół prowadził 9-8. Przez następne 4,5 minuty „Pszczółki” nie potrafiły celnie rzucić do kosza. Wykorzystywały to krakowianki, które zanotowały serię 8-0 i miały już siedem punktów zaliczki (16-9). Niemoc rzutową na 2 minuty przed końcem premierowej odsłony przełamała Marta Witkowska. Po kolejnych celnych rzutach Martyny Cebulski i Kateryny Dorogobuzowej podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego znów objęły prowadzenie 17-16. Celną trójką na koniec pierwszej części gry popisała się Rodriguez. Wisła po pierwszej kwarcie prowadziła 19-17.

Drugą odsłonę spotkania dobrze otworzyły zawodniczki z Lublina. Po celnych rzutach Agaty Dobrowolskiej oraz amerykanki Feyondy Fitzgerald akademiczki ponownie objęły prowadzenie 21-19. Od tego momentu gospodynie tego spotkania zanotowały dobry okres gry i ponownie objęły kilkupunktowe prowadzenie (30-23). Jednak Ekipa z Koziego Grodu nie poddawała się i zniwelowała straty na 2,5 minuty – remis po 35. Ostatnia minuta pierwszej połowy to kolejne dwie celne trójki Rodriguez. Po pierwszej połowie Wiślaczki prowadziły 41-35 z naszymi zawodniczkami.

Trzecia kwarta okazała się najbardziej decydująca. Gospodynie na początku odsłony prowadziły różnicą już 10 punktów. Jednak lublinianki zanotowały kolejną serię punktową 6-0. Po celnych rzutach Witkowskiej i Dorogobuzowej przyjezdne przegrywały różnicę tylko 4 punktów (41-45). Zawodniczki z Krakowa narzuciły w pewnym momencie swój styl gry. Po dwóch kolejnych trójkach Rodriguez gospodynie znowu objęły kilkunastopunktowe prowadzenie, które nie oddały do końca tej kwarty. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 61-48  dla krakowianek.

W ostatniej kwarcie lublinianki zerwały się do walki o zwycięstwo. Po celnych rzutach ponownie Dorogobuzowej i Dobrowolskiej przyjezdne zmniejszyły straty do 9 punktów (54-63). Jednak po raz kolejny niemoc w skuteczności gry przez 4 minuty dała siwe znaki. Wykorzystały to zawodniczki z Krakowa, które zanotowały serię 8-0 (71-54). Miejscowe kontrowały przebieg spotkania do samego końca. Pszczółce dopiero w samej końcówce udało się odrobić część strat.

Wisła Can-Pack Kraków Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 75-66 (19-17, 22-18, 20-13, 14-18)

Punkty dla Wisły: Rodriguez 27, Greinacher 15, Reid 10, Parker 9, Niedźwiecka 6, Labuckiene 6, Ziętara 2, Natkaniec

Punkty dla Pszczółki: Witkowska 17, Butulija 13, Fitzgerald 12, Dorogobuzowa 10, Dobrowolska 6, Cebulska 4, Mistygacz 4, Kędzierska