TOP 10, czyli najlepsze utwory w 2017

Rok 2017 był bardzo ciekawy. Na rynku muzycznym po raz kolejny pojawiły się wschodzące gwiazdy, które podążają ścieżką solowej kariery. Niektóre utwory zyskały wielką popularność i biją rekordy w serwisach Spotify, YouTube itp. Zadajecie sobie teraz pytanie, który z utworów zyskał międzynarodowy rozgłos w stacjach muzycznych, telewizyjnych i był najczęściej odtwarzany w tym roku? Zobaczcie sami:

  1. Clean Bandit feat. Zara Larsson – Symphony

Kolejny utwór zespołu, nagrany tym razem w towarzystwie gwiazdy muzyki pop Zary Larsson. Melodia utrzymana jest w stylu muzyki poważnej i popowej. Akcja teledysku rozgrywa się w filharmonii, co można zauważyć już w pierwszych sekundach. Jest to opowieść o pewnej zmianie, która zachodzi w życiu narratorki. Okrutna cisza zostaje zastąpiona muzycznymi symfoniami. Ponadto nie ma już doła emocjonalnego, smutku, z którym borykała się przez długie lata. Następuje zmiana o 180 stopni. W końcu autorka utworu poznaje, czym tak naprawdę jest szczęście i spełnienie. W serwisie YouTube filmik odtwarzany był ponad 550 milionów razy. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku brytyjski zespół znów nagra wielki przebój, który będzie hitem w stacjach radiowych.

  1. Shawn Mendes – There’s Nothing Holding Me Back

Czy w wieku 19 lat można odnosić wielkie sukcesy w świecie muzycznym? Można! Następny videoclip, który ma ponad 380 milionów wyświetleń. To był dla niego kolejny dobry rok. Uważam, że jest realnym konkurentem Justina Biebera. Przechodząc już do samej muzyki  ̶  mowa jest o kobiecie, która po prostu z nim pogrywa tak, jak ze wszystkimi. Jak to mówią: „kobieta zmienną jest”.  W tekście piosenki nasz główny bohater mówi wprost o uczuciach i chęci zbliżenia się do niej. Jednocześnie jest przerażony tym, że być może dziewczyna nie jest nim zainteresowana

  1. Charlie Puth – Attention

Utwór, który zwiastuje już drugą płytę studyjną kanadyjskiego artysty „Voicenotes”. Jej premiera odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku. Singiel jest utrzymywany w gatunku pop-rockowym, ale można też zauważyć elementy muzyki z lat 80: soft-soulu oraz funku. Filmik w serwisie internetowym ma już ponad 600 milionów odtworzeń.

W teledysku Charlie wyraża uczucia oraz opisuje więź z dziewczyną, która już nie jest jego miłością. W dalszych fragmentach klipu można zaobserwować, że była kochanka próbuje nakłonić chłopaka, aby do niej wrócił i wybaczył wszystkie winy. Okazuje się, że nie jest zainteresowana trwałą relacją. Tak naprawdę bawi się uczuciami Charliego.

  1. Luis Fonsi feat. Daddy Yankee – Despacito

Hit do posłuchania na jeden raz? Nie! Od kiedy ten numer pojawił się w mediach, nieustannie gościł w radiu, programach muzycznych czy listach przebojów. Przebił nawet utwór „Gangnam Style” PSY. Ponad 4,5 miliarda emisji tego kawałka i 5,14 miliarda wyświetleń w serwisie Vevo sprawiło, że ludzie coraz częściej słuchają muzyki latynoskiej. Powstało kilka alternatywnych wersji tego utworu, jak na przykład: „Wieśka Tico”, „Nie Tak Szybko” czy nawet „Siedź tu cicho”. Po prostu ludzie oszaleli na punkcie tej kompozycji, która utrzymuje się w stylu reggae oraz latynoskiego popu. Odnosząc się do wideoklipu, widzimy wzajemną fascynację między dwojgiem ludzi. Tak jak wygląda to w zwyczajnym klubie: z kimś się zapoznajemy, nawiązujemy kontakt wzrokowy i za wszelką cenę chcemy kontynuować znajomość z drugą osobą. Odnośni się również do potrzeby cieszenia się życiem i chwytania wolnych chwil.

  1. ZAYN feat. Taylor Swift – I Don’t Wanna Live Forever

Track z filmu „Ciemniejsza Strona Greya”, utrzymujący się w klimacie elektro-r&b. W refrenie możemy usłyszeć falset użyty przez ZAYN-a. W serwisie VEVO utwór posiada już ponad 420 milionów odsłon. Teledysk ukazujący pożądanie drugiej osoby, które zmienia człowieka. W pierwszej zwrotce piosenkarz śpiewa, że nie może wytrzymać ani jednego dnia w samotności. Próbuje przywołać do siebie ukochaną. Krzyczy jej imię i oczekuje jej powrotu pewnego dnia. W drugiej natomiast historia jest pokazana z perspektywy Taylor. Zastanawia się nad tym, czy straciła na zawsze swoją miłość do ukochanego. Na końcu klipu oboje zadają sobie pytanie: co się dzieje w ich życiu?

  1. Kygo feat. Selena Gomez – It Ain’t Me

Absolutnie zgadzam się ze stwierdzeniem krążącym wśród internautów, że to najbardziej dojrzały utwór w dorobku tej artystki. Tekst nawiązuje do bardzo ciekawej historii nieszczęśliwej miłości. Fani amerykańskiej wokalistki twierdzą, że nawiązuje ona do relacji z kanadyjskim wokalistą Bieberem. Opowiada o pięknej miłości, która zepsuła się przez wpływ alkoholu. Relacje pomiędzy nimi zaczynają się pogarszać, aż w końcu dochodzi do zakończenia znajomości. Pomimo złych doświadczeń, Selena postanawia zostawić złe wspomnienia za drzwiami i już do nich nie wracać.

  1. Zedd feat. Alessia Cara – Stay

Wokalistka stara się opowiedzieć o miłości, która dla niej jest po prostu wszystkim, co dostała. Z drugiej jednak strony utwór jest rozpaczliwą, emocjonalną opowieścią o chęci ratowania związku ze swoim partnerem. Alessia chce przekonać swego ukochanego do pozostania z nią, spędzenia wspólnego czasu. Nie chce dojrzewać, ani nie chce dorosnąć, co być może doprowadza do konfliktu między kochankami.

  1. The Chainsmokers & Coldplay – Something Just Like This

Kawałek mówiący, że jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi. Nie potrzebujemy jakiegoś super bohatera, herosa z różnych książek, bajek. Martin pisząc tekst, szuka drugiej osoby z krwi i kości, do której można się przytulić. Poprzez ten utwór pokazuje również swój pogląd na miłość oraz na życie. Chce jak zwykły człowiek realizować swoje pasje. Miłość to sprawa między dwojgiem ludzi. Takich, którzy mogą się zbliżyć oraz być obok siebie.

  1. Imagine Dragons – Believer

Wokalista tej formacji, Dan Reynolds, wylicza w tym kawałku wszystkie swoje życiowe problemy. Ból zostaje przedstawiony jako źródło siły, wielkiej mocy, potęgi. Dzięki niemu każdy z nas może stać się silniejszy i lepiej poznać samego siebie. Nawet w najgorszej rzeczy zawsze należy doszukiwać się dobrych stron. Ten teledysk jest rozliczeniem się z przeszłością i zamyka okropny okres, który miał miejsce w jego życiu.

  1. Ed Sheeran – Shape Of You

Historyjka zaczyna się w barze, gdzie po kilku wypitych drinkach nasz wokalista poznaje nową kobietę. Rozmowa idzie bardzo łatwo i przyjemnie, po czym związek zaczyna się rozwijać. Kochankowie wspólnie spędzają czas, długo rozmawiają i planują kolejne spotkania. Poruszany zostaje wątek, że pociąg seksualny może wkrótce przerodzić się w coś poważniejszego.

Co myślicie o takim zestawieniu? Czy może jednak chcielibyście je zmienić albo dodać utwory, które nie zostały wspomniane? Napisz w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *