Złoty Ronaldo, Lewandowski zrobiony na szaro.

 Zwycięzcą plebiscytu France Football na najlepszego piłkarza 2017 roku został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk już po raz piąty zdobył Złotą Piłkę, wyprzedzając m.in. takich zawodników jak Leo Messi czy Neymar. Nasz rodak, Robert Lewandowski, zajął 9 pozycję.

Do nagrody nominowanych było 30 zawodników, a decyzja o przyznaniu Złotej Piłki należała do 173 dziennikarzy z całego świata. Zawodnik Realu Madryt w tym roku zdobył już 49 bramek w 56 meczach. Poprowadził także Królewskich m.in. do zwycięstwa w Lidze Mistrzów oraz lidze hiszpańskiej. Miał także ogromny udział w awansie swojego kraju na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. Mimo gorszego początku obecnego sezonu Portugalczyk może uznać 2017 za rok niezwykle udany. Ronaldo wygrywając tegoroczny plebiscyt, zrównał się ilością triumfów z Leo Messim, z którym od dekady bezapelacyjnie dominuje w świecie piłki nożnej.

Dziwić może nieco pozycja napastnika naszej reprezentacji – Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu mimo 52 bramek na koncie i bycia najlepszym strzelcem w fazie grupowej Eliminacji MŚ 2018 uplasował się zdaniem dziennikarzy dopiero na 9 lokacie. Z jego pozycją nie zgodziło się również wiele osób ze środowiska sportowego, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Pierwsza dziesiątka plebiscytu France Football

  1. Cristiano Ronaldo
  2. Leo Messi
  3. Neymar
  4. Gianluigi Buffon
  5. Luka Modrić
  6. Sergio Ramos
  7. Kylian Mbappe
  8. N’Golo Kante
  9. Robert Lewandowski
  10. Harry Kane

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *