Zwycięstwo Pszczółki nad Ostrovią

źródło: azs.umcs.pl

W spotkaniu 13. Kolejki Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na własnym parkiecie zespół TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 66:55. Dla ekipy z Lublina to ósme zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Na samym początku spotkania oba zespoły miały problemy ze skutecznością gry w ataku. Po prawie trzech minutach meczu pierwsze punkty dla ostrowianek zdobyła Marie Ange Mfoula, trafiając za trzy. Ta sama zawodniczka zdobyła kolejne dwa oczka. Po celnym lay-upie Breanny Lewis – trener lublinianek, musiał skorzystać z przerwy na żądanie, ponieważ lublinianki przegrywały już 0:7. Po zakończonym czasie pierwsze punkty dla gospodyń zdobyła Dajana Butulija, a następne oczko z linii rzutów wolnych – Feyonda Fitzgerald (3:7). W następnych minutach przewaga przyjezdnych powiększyła się do jedenastu punktów po celnej trójce Moniki Jasnowskiej (3:14). Drużyna z Lublina mozolnie zaczęła odrabiać straty. Wynik po premierowej odsłonie spotkania ustaliła Monika Naczk, trafiając kolejne dwa rzuty osobiste. Po pierwszej części „Pszczółki” przegrywały różnicą dziesięciu oczek (10:20).

Druga kwarta tego spotkania rozpoczęła się od zwiększenia prowadzenia gości aż do czternastu oczek dzięki celnym trafieniom Moniki Naczk (10:24). Od tego momentu zawodniczki z Lublina zaczęły znacząco odrabiać straty. Po celnych akcjach Kateryny Dorogobuzovej, Martyny Cebulskiej oraz Amerykanki Fitzgerald przewaga ostrowianek zmniejszyła się do trzech oczek (21:24). Po następnych punktach Butuliji i Feyondy straty wynosiły już zaledwie dwa punkty (25:27). Jednak kolejną trójką popisała się Katarzyna Motyl, zwiększając przewagę do pięciu punktów. Po następnej dobrej akcji spod kosza Lewis trener Wojciech Szawarski wykorzystał kolejną przerwę (25:32). Po czasie celną trójką popisała się Butulija, po czym tym samym rzutem odpowiedziała Jasnowska. Po pierwszej połowie gospodynie przegrywały 28:35.

Kluczową kwartą całego spotkania okazała się być trzecia odsłona. Po trafieniach Butuliji i Fitzgerald „Pszczółka” zbliżyła się do swoich rywalek na jeden punkt (34:35). Trener przyjezdnych – Vadim Czeczuro, poprosił o czas. Zaraz po nim ekipa z Lublina nadal dyktowała warunki meczu. Po kolejnym celnym rzucie Marty Witkowskiej lublinianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie (37:35). Po następnej akcji Dorogobuzovej przewaga akademiczek wzrosła do dziewięciu punktów (44:35). Gospodynie pozwoliły zdobyć w tej kwarcie ostrowiankom tylko 5 punktów. Końcówka tej części meczu należała do „Pszczółek”. Po trafieniach Butuliji i Dorogobuzovej przewaga na ostatnie dziesięć minut spotkania wzrosła do dwunastu oczek (52:40).

Ostatnia kwarta niewiele zmieniła w grze. Gospodynie spotkania utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Ostatecznie podopieczne trenera Szawarskiego pokonały zespół z Ostrowa Wielkopolskiego 66:55. Tym samym „Pszczółki” kończą ten rok zwycięstwem na własnym boisku.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 66:55 (10:20, 18:15, 24:5, 14:15)

 

Punkty dla Pszczółki: Ugoka, Fitzgerald (17), Grygiel, Cebulska (5), Kędzierska, Mistygacz, Butulija (22), Witkowska (5), Dobrowolska, Poleszak, Dorogobuzowa (17).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *