W poniedziałek 15 stycznia, w kawiarni Le’Żak w Chatce Żaka odbył się wernisaż wystawy Ilony Wałęcak pt. „Reportret”. Ze względu na charakter prac, nie była to typowa wystawa.

Szybkie szkice to objaw wolności – mówi autorka. – Są czymś, co robimy przez chwilę, bezpośrednim oddaniem naszej osobowości. Widać w nich drogę myślową artysty, to, jak się rozwijał, jak ewoluował zarówno pomysł, jak i możliwości twórcy. Dlatego postanowiłam je pokazać.

Fot. Julia Hawrot

Ilona Wałęcak jest studentką V roku grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS, więc na wystawie można zobaczyć prace z okresu 4 lat studiów, ukazujące jej rozwój jako artystki. Zaznacza, że wybrała te, które stały się dla niej ważne, stanowiły pewną inspirację, przełom.

Fot. Julia Hawrot

Wystawa jest czynna do 4 lutego 2018r., a w razie pytań autorka zachęca także do kontaktu mailowego na adres walecak@gmail.com.

By Karolina Kaliszuk

Jestem optymistką zakręconą na punkcie teatru, pisania i podróży – najchętniej w nowe, nieznane miejsca, które mogę poznawać „od podszewki”. Chętnie chodzę na długie spacery – szczególnie lubię przechadzki przy pierwszym wiosennym deszczu, gdy mogę poczuć jego intensywny zapach. Zazwyczaj otaczam się pozytywnymi ludźmi, dużo mówię i uśmiecham się do każdego dnia.