W najbliższy piątek studenci III roku Produkcji medialnej zaprezentują swoje filmy oraz słuchowiska, a także ćwiczenia, które zrealizowali w ramach zajęć warsztatowych.

Pokaz filmów krótkometrażowych i dwóch słuchowisk o patronce naszej uczelni odbędzie się 19 stycznia 2018 roku o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego mieszczącego się w budynku ACK UMCS „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16.

Autorami filmów są studenci, nad których pracą czuwała prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Nagrania realizowane były w oparciu o zaplecze techniczne Inkubatora Medialno-Artystycznego w ACK UMCS „Chatka Żaka”. Zdjęcia odbywały się w wielu znanych mieszkańcom Lublina lokalizacjach, m.in. w Państwowym Muzeum na Majdanku, Muzeum Wsi Lubelskiej, czy też w ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Zdjęcie: Aleksandra Sobieszek

Program projekcji:

1. Słuchowisko – Morska podróż Marii Curie-Skłodowskie
  2. Szklane jabłko
  3. Społeczeństwo robotów
  4. Medium
  5. Czarny piątek
  6. Album
  7. Wanda
  8. Historia jednego listu
  9. Pomost
  10. Alfred
  11. Słuchowisko – Dzień z życia Marii Curie-Skłodowskiej
  12. Sceny dialogowe

Po przerwie nastąpi pokaz reportaży przygotowanych przez studentów specjalizacji organizacja produkcji medialnej. Opiekę merytoryczną nad reportażami sprawowała
dr Ilona Dąbrowska.

1. Od zera do youtubera
  2. Czy jesteś frajerem
  3. 1st Floor, Warsztaty deskorolki
  4. Dziewięć 8 dwa – zobacz czego nie widzisz
  5. Kino od kuchni
  6. Sneakerheadz
  7. Sekrety kuchni molekularnej
  8. Sztukmistrz
  9. Życie

Produkcja Medialna to stosunkowo nowy kierunek na Wydziale Politologii UMCS. W zeszłym roku uczelniane mury opuścili pierwsi absolwenci studiów I stopnia. Od października Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ma także w ofercie studia II stopnia.

Będzie to już druga otwarta projekcja filmów krótkometrażowych przygotowanych przez studentów Produkcji medialnej. Pierwszy pokaz filmów miał miejsce 26 stycznia 2017 roku
i został przygotowany przez absolwentów kierunku. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Pokaz filmów powstał przy współpracy Wydziału Politologii UMCS oraz Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.