Sroga lekcja lublinianek

źródło: azs.umcs.pl

W czternastej kolejce spotkań Basket Ligi Kobiet zespół Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podjęły na własnym terenie drużynę CCC Polkowice. Podopieczne trenera Szawarskiego musiały uznać wyższość zespołu CCC Polkowice, przegrywając 63:81. Tym samym passa zwycięstw została przerwana.

Początek spotkania rozpoczął się od nieskutecznych rzutów z jednej i drugiej strony. Pierwsze punkty dla Pszczółek w drugiej minucie spotkania zdobyła Uju Ugoka, trafiając celnie lay-up. Lublinianki zaczęły popełniać proste straty, co wykorzystywały przyjezdne. Po celnych akcjach Gajdy oraz dwóch skutecznych akcjach za 2 i 3 Alyshy Clark, gospodynie przegrywały 2:7. Po chwili, serią 5 punktów z rzędu popisała się Dajana Butulija, doprowadzając do remisu po 7. W dalszej części początkowej odsłony była gra kosz za kosz. Po trafieniu za trzy punkty Angeliki Stankiewicz trener lubelskiej drużyny musiał poprosić o przerwę, ponieważ zespół z Lublina przegrywał już 13:19. Punkty po czasie na żądanie zdobyła Dorota Mistygacz, zmniejszając straty do czterech punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem polkowiczanek 19:24.

W drugiej kwarcie lubelskie podopieczne miały problemy ze skutecznością w grze. Po celnych akcjach Leciejewskiej i Bojovic, przewaga przyjezdnych wzrosła do dziewięciu. Punkty na przełamanie dla drużyny z Lublina zdobyła Ugoka. Jednak drużyna z Polkowic po raz kolejny trafiała rzuty za trzy punkty. Po celnej trójce Clark, trener ekipy lubelskiej musiał wziąć drugą przysługującą mu przerwę. Ekipa z Koziego Grodu przegrywała różnicą 11 punktów (23:34). Jednak nie zmieniło to oblicza pierwszej połowy spotkania. Zawodniczki z Lublina przestały punktować, co umiejętnie wykorzystywały przyjezdne. Po udanych akcjach Clark i Weroniki Gajdy CCC Polkowice prowadziło różnicą aż 20 punktów (25:45). Punkty dla akademiczek po kilku minutach słabszej gry w ataku zdobyła Amerykanka  Fitzgerald. Po dobrej akcji Agaty Dobrowolskiej zza linii 6,75 m, trener drużyny z Polkowic poprosił o dodatkowy czas . Przewaga została zmniejszona do 15 punktów (30:45). Po przerwie na żądanie trójkową akcją popisała się Clark. Po pierwszej połowie lubelska drużyna  przegrywała z polkowiczankami 31:48.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu za dwa Feyondy Fitzgerald. Po dwóch celnych  rzutach Ugoki, lublinianki traciły 13 punktów, które szybko wzrosły z powrotem do przewagi sprzed przerwy po trafieniach niezawodnej w tym spotkaniu Clark (35:52). Po kolejnych skutecznych akcjach Spanou i Clark, drużyna z Polkowic prowadziła po raz kolejny różnicą ponad dwudziestu punktów (36:57). Lubelskie akademiczki broniły się jedynie pojedynczymi akcjami. Po dobrej akcji Butuliji szybką odpowiedzią popisała się Artemis Spanou, trafiając lay-up (39:59). Po następnych celnych rzutach osobistych Clark i Spanou oraz akcji za dwa Fagbenie, trener Wojciech Szawarski poprosił o przerwę. Zespół z Lublina przegrywał już różnicą 25 punktów (39:64). Końcówka przedostatniej odsłony zakończyła się celnymi punktami spod kosza Butuliji. Po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 43:66 dla zespołu CCC Polkowice.

Ostatnia część meczu nie odmieniła już szans w tym spotkaniu. Pierwsze minuty to twarda walka kosz za kosz. Lublinianki  grały nieskutecznie, zarówno w ataku i obronie, ale też popełniały proste straty. Po celnym lay-upie Weroniki Gajdy, o ostatnią przerwę poprosił trener drużyny lubelskiej (50:74). Zaraz po niej skutecznymi akcjami za 2 popisała się Dorogobuzova. Ale nie zmieniło to rzeczywistego obrazu gry. Polkowicki zespół kontrolował do końca przebieg tego spotkania. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała z CCC Polkowice 63:81.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 63:81 (19:24, 12:24, 12:18, 20:15)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (17), Fitzgerald (7), Grygiel, Cebulska (7), Kędzierska (2), Mistygacz (4), Butulija (15), Witkowska (0), Dobrowolska (6), Poleszak (1), Dorogobuzowa (4).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *