Cenne, wyjazdowe zwycięstwo Pszczółek

źródło: azs.umcs.pl

W osiemnastej serii spotkań  Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie wygrała na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 66-77.

Pierwsze punkty dla lubelskich akademiczek zdobyła rzutem za dwa punkty Butulija (0-2). Do wyrównania doprowadziła Natalie Hurst (2-2).  Następnie ta sama zawodniczka popisała się rzutem trzy punktowym i gospodynie prowadziły (5-4). Po drugiej stronie boiska akcję Pszczółek skutecznie wykończyła Marta Witkowska (5-6). Kolejny fragment gry należał do gorzowianek, które zdobyły osiem punktów z rzędu osiągając przewagę siedmiu oczek (13-6). Po skutecznych akcjach za dwa Butuliji straty zostały zmniejszone do punktu (13-12). Gorzów za sprawą akcji Juliji Rytsikowej ponownie odskoczył na pięć punktów 17-12, ale znowu podopieczne trenera Szawarskiego zniwelowały przewagę i na tablicy widniał remis (17-17). Ostatnie słowo należało jednak do AJP. Wynik pierwszej kwarty “trójką” ustaliła Paulina Misiek. Po pierwszej kwarcie spotkania drużyna z Gorzowa prowadziła 20-17

Drugą odsłonę lepiej otworzyły zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Po trafieniach Pawlak i Szajtauer przewaga gospodyń z powrotem była siedmiopunktowa (24-17). W odpowiedzi trzy punkty dla lublinianek zdobyła Kateryna Dorogobuzowa (24-20). Lubelski zespół cały czas musiał gonić swoje przeciwniczki. Na niecałe cztery i pół minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania akademiczki przegrywały różnicą zaledwie jednego punktu, po trafieniu z dystansu Doroty Mistygacz (29-28). Różnica oczka utrzymała się do końca kwarty i po pierwszej połowie to gorzowianki wygrywały 34-33.

Trzecią kwartę spotkania otworzyły koszykarki prowadzone przez trenera Maciejewskiego. Po celnym rzucie za dwa Darii Stelmach, zespół z Gorzowa prowadził różnicą czterech punktów (37-33). Lublinianki wyrównały stan spotkania w dwie minuty. Po trafieniu spod kosza Witkowskiej mieliśmy remis po 37. Następnie po „trójce” Butuliji Pszczółka po raz kolejny wyszła na prowadzenie (39-40). Przewaga została powiększona do trzech punktów dzięki  dwóm rzutom osobistych Ugoki (39-42). Chwilę później to gospodynie jednak wygrywały 43-42 po celnych osobistych Swords. Od tego momentu zaczęła się używając terminologii bokserskiej, wymiana cios za cios. Końcówka tej części należała do akademiczek z Lublina. Serią pięciu punktów z rzędu popisała się Butulija. Na dziesięć minut przed ostatnią częścią lubelska ekipa prowadziła 50-56.

Ostatnia odsłona była bardzo wyrównana. Lubelski zespół przez trzy minuty utrzymywał przewagę sześciu oczek (54-60). Gospodynie umiejętnie walczyły do samego końca o zwycięstwo.  Po kolejnych, celnych rzutach wolnych Swords straty zostały praktycznie zniwelowane (58-60). Natychmiast akcją trzypunktową popisała się Butulija, (58-63). Swoje punkty dorzuciła Fitzgerald, dzięki którym lubelskie akademiczki były w coraz bardziej komfortowej sytuacji (58-65). Na niecałe cztery minuty przed końcem Gorzów ponownie zbliżył się na trzy punkty do AZS-u (62-65). Po raz kolejny wkroczył jednak duet Butulija-Fitzgerald, który sprawił, że lublinianki na dwie minuty przed końcem wygrywały 62-71. Tej przewagi nie dały już sobie odebrać. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 66-77.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 66-77 (20-17, 14-16, 16-23, 16-21)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (11), Fitzgerald (14), Cebulska, Kędzierska, Mistygacz (3), Butulija (28), Witkowska (7), Dobrowolska (4), Poleszak, Dorogobuzowa (10)