Cenne, wyjazdowe zwycięstwo Pszczółek

źródło: azs.umcs.pl

W osiemnastej serii spotkań  Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie wygrała na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 66-77.

Pierwsze punkty dla lubelskich akademiczek zdobyła rzutem za dwa punkty Butulija (0-2). Do wyrównania doprowadziła Natalie Hurst (2-2).  Następnie ta sama zawodniczka popisała się rzutem trzy punktowym i gospodynie prowadziły (5-4). Po drugiej stronie boiska akcję Pszczółek skutecznie wykończyła Marta Witkowska (5-6). Kolejny fragment gry należał do gorzowianek, które zdobyły osiem punktów z rzędu osiągając przewagę siedmiu oczek (13-6). Po skutecznych akcjach za dwa Butuliji straty zostały zmniejszone do punktu (13-12). Gorzów za sprawą akcji Juliji Rytsikowej ponownie odskoczył na pięć punktów 17-12, ale znowu podopieczne trenera Szawarskiego zniwelowały przewagę i na tablicy widniał remis (17-17). Ostatnie słowo należało jednak do AJP. Wynik pierwszej kwarty “trójką” ustaliła Paulina Misiek. Po pierwszej kwarcie spotkania drużyna z Gorzowa prowadziła 20-17

Drugą odsłonę lepiej otworzyły zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Po trafieniach Pawlak i Szajtauer przewaga gospodyń z powrotem była siedmiopunktowa (24-17). W odpowiedzi trzy punkty dla lublinianek zdobyła Kateryna Dorogobuzowa (24-20). Lubelski zespół cały czas musiał gonić swoje przeciwniczki. Na niecałe cztery i pół minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania akademiczki przegrywały różnicą zaledwie jednego punktu, po trafieniu z dystansu Doroty Mistygacz (29-28). Różnica oczka utrzymała się do końca kwarty i po pierwszej połowie to gorzowianki wygrywały 34-33.

Trzecią kwartę spotkania otworzyły koszykarki prowadzone przez trenera Maciejewskiego. Po celnym rzucie za dwa Darii Stelmach, zespół z Gorzowa prowadził różnicą czterech punktów (37-33). Lublinianki wyrównały stan spotkania w dwie minuty. Po trafieniu spod kosza Witkowskiej mieliśmy remis po 37. Następnie po „trójce” Butuliji Pszczółka po raz kolejny wyszła na prowadzenie (39-40). Przewaga została powiększona do trzech punktów dzięki  dwóm rzutom osobistych Ugoki (39-42). Chwilę później to gospodynie jednak wygrywały 43-42 po celnych osobistych Swords. Od tego momentu zaczęła się używając terminologii bokserskiej, wymiana cios za cios. Końcówka tej części należała do akademiczek z Lublina. Serią pięciu punktów z rzędu popisała się Butulija. Na dziesięć minut przed ostatnią częścią lubelska ekipa prowadziła 50-56.

Ostatnia odsłona była bardzo wyrównana. Lubelski zespół przez trzy minuty utrzymywał przewagę sześciu oczek (54-60). Gospodynie umiejętnie walczyły do samego końca o zwycięstwo.  Po kolejnych, celnych rzutach wolnych Swords straty zostały praktycznie zniwelowane (58-60). Natychmiast akcją trzypunktową popisała się Butulija, (58-63). Swoje punkty dorzuciła Fitzgerald, dzięki którym lubelskie akademiczki były w coraz bardziej komfortowej sytuacji (58-65). Na niecałe cztery minuty przed końcem Gorzów ponownie zbliżył się na trzy punkty do AZS-u (62-65). Po raz kolejny wkroczył jednak duet Butulija-Fitzgerald, który sprawił, że lublinianki na dwie minuty przed końcem wygrywały 62-71. Tej przewagi nie dały już sobie odebrać. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrał na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 66-77.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 66-77 (20-17, 14-16, 16-23, 16-21)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (11), Fitzgerald (14), Cebulska, Kędzierska, Mistygacz (3), Butulija (28), Witkowska (7), Dobrowolska (4), Poleszak, Dorogobuzowa (10)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *