21/03/18 Wyjazdowe zwycięstwo Pszczółek w Łodzi

Źródło: azs.umcs.pl

W 24. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonała na wyjeździe zespół Widzew Łódź 61-77.

Początek spotkania  był bardzo wyrównany. Przez pierwsze trzy minuty na tablicy było 5-4 dla łodzianek, po skuteczny rzucie za 2 Julii Drop. W kolejnym fragmencie lublinianki zaliczyły serię siedmiu punktów z rzędu. Po trafieniach Uju Ugoki, Feyondy Fitzgerald i Dajany Butuliji koszykarki AZS wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę (5-11). Od tego momentu oba zespoły trafiały kosz za kosz. Przyjezdne cały czas trzymały dystans nad zawodniczkami z Łodzi. Po pierwszej kwarcie zespoły schodziły z parkietu przy stanie 17-24 dla Pszczółki.

Kolejna odsłona zaczęła się od powiększenia przewagi zawodniczek trenera Szawarskiego. Po celnej akcji za dwa punkty  Agaty Dobrowolskiej, a później po celnych rzutach wolnych Fitzgerald było 17-28. Akademiczki w kolejnych minutach powiększały prowadzenie swojej ekipy. Po celnym rzucie Dominiki Poleszak była już czternastopunktowa przewaga zespołu z Lublina (25-39).  Przed końcem pierwszej połowy zawodniczki Widzewa zdołały nieco zmniejszyć straty. Wynik przed przerwą rzutem dwupunktowym ustaliła Kathleen Scheer (34-41).

Trzecią kwartę lepiej rozpoczął zespół łódzki. Po akcjach Brandi Harvey-Carr oraz Drop gospodynie przegrywały już jedynie 40-43. Wynik ten utrzymywał się prawie do połowy tej odsłony. W kolejnym fragmencie po trafieniach z linii rzutów Scheer oraz po koszu trafiła Brandi Harvey-Carr, Widzew odrobił straty (49-50). Po dwuminutowej niemocy celnym rzutem wolnym popisała się Ugoka (49-51). Było to decydujące przełamanie dla AZS-u.  W końcówce po trafieniach – dwukrotnym Fitzgerald oraz Butuliji na 10 minut przed ostatnią kwartą było 49-57.

Lublinianki w ostatniej kwarcie przejęły całkowicie inicjatywę. W przeciągu 5 minut zdobyły 11 oczek z rzędu . Po skutecznych rzutach Butuliji, Fitzgerald oraz Ugoki wynik wynosił 51-68. Punkty na przełamanie z drugiej strony zdobyła Julia Drop oraz Elżbieta Paździerska (55-68). Ale na odrabianie strat było już za późno. Ostatecznie lublinianki wygrały 61-77.

Widzew Łódź – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 61-77 (17-24, 17-17, 15-16, 12-20)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (26), Fitzgerald (15), Kędzierska (2), Mistygacz (3), Butulija (18), Witkowska, Dobrowolska (2), Poleszak (4), Dorogobuzowa (7), Grygiel (0).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *