„Budujemy Psią Wioskę!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilka dni temu ogłoszono projekt zbudowania pierwszej w Polsce Psiej Wioski w Przemyślu. Domki z kanapami i ogrzewaniem, dużo zieleni i wolnej przestrzeni, plac zabaw, plac do tresowania, basen i wodne zabawki – to wszystko ma wejść w posiadanie bezdomnych psów zamiast kolejnego ciasnego i betonowego schroniska.

Pomysłodawcą tego projektu jest lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński, pracownik Centrum Adopcyjnego Lecznicy „Ada”. Od dawna zajmuje się on adopcją porzuconych zwierząt, a teraz chce rozwinąć swoje działania na większą skalę.

„Psi raj – byłoby to miejsce spełniające wszystkie formalne wymagania, ale również oferujące bezdomnym zwierzętom, głównie psom, doskonałe warunki” – mówi pan Radosław.

Jego zdaniem żaden pies nie powinien być głodny czy spragniony, a także być narażony na jakiekolwiek choroby lub przemoc. Czworonogami zajmie się sześcioosobowa ekipa opiekunów, która będzie doglądać ich cały czas. Ponadto mile widziani będą wolontariusze, którzy w wolnych chwilach zaofiarują swoją pomoc.

Na realizację tego projektu Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu zorganizował zbiórkę pieniędzy. Duże wymagania finansowe wywołały burzę krytyki wobec pomysłodawcy i podzieliły Polaków na tych, którzy chcą pomóc oraz tych, którzy uważają to za oszustwo lub bezsens. Na Facebooku pojawiają się bardzo emocjonalne i skrajne komentarze, jednak nawet te najbardziej negatywne nie spowodowały wycofania się Fedaczyńskiego z projektu.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://pomagam.pl/psiawioska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *