Tomasz Chada nie żyje

Reprezentant Step Records zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 39 lat.

Chada kilka dni przed śmiercią odwołał swoją trasę koncertową Recydywista Tour z powodu złego stanu zdrowia. Miał promować najnowszy album, który został wydany cztery miesiące po jego wyjściu z więzienia.

„Mężczyzna wyskoczył z okna na trzecim piętrze” – podaje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Jednak nie to było powodem śmierci. Tomasz przeżył próbę samobójczą, ale doznał poważnego urazu kręgosłupa i trafił do szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Tam, podczas badań, nastąpiło zatrzymanie akcji serca Tomasza, co spowodowało jego śmierć.

Raper jest znany z kontrowersyjnych tekstów o marihuanie, depresji, kłopotach z prawem. Często odwoływał się do własnych przeżyć, więc jego utwory były bardzo wiarygodne. Sam przebywał w więzieniu od 2012 roku, z którego uciekł w 2013 i ponownie został złapany w 2015, a 9.08.2017 wyszedł na wolność. Utwory Chady były pełne agresji i goryczy, co podkreślał jego charakterystyczny głos.

Do jego najbardziej znanych kawałków należą: Kolekcjoner zarzutów, Desperackie rozrywki, Żyć aż do bólu, Tego nie da się naprawić. Chada często współpracował z takimi raperami jak Hades, ZBUKU, RX, Peja czy Rozbójnik Alibaba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *