Zwycięstwo Pszczółki nad Siedlcami

Źródło: azs.umcs.pl

W 23. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonała na własnym parkiecie zespół PGE MKK Siedlce 87-66.

Początek spotkania rozpoczął się bardzo wyrównanie dla obydwu zespołów. Po celnej trójce Wiktorii Kondus na cztery punkty odskoczyły zawodniczki z Siedlec (4-8). Jednak stosunek punktowy został szybko wyrównany przez skuteczną akcję Ugoki oraz dwóm celnym rzutom osobistym Dajany Butuliji (8-8). Zespoły nawiązały walkę kosz za kosz przez następną część kwarty. Dopiero w końcówce kwarty po dobrej akcji rzutowej Butuliji i jej celnych rzutach wolnych, lublinianki odskoczyły na trzy punkty (27-24), na czym zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Druga kwarta również zaczęła się dość wyrównanie. Po celnym rzucie z dystansu Martyny Cebulskiej oraz akcji za dwa Agaty Dobrowolskiej, podopieczne trenera Szawarskiego odskoczyły na sześć punktów przewagi (34-28). W odpowiedzi „za trzy” trafiła Latinka Duśanić (34-31). Po kolejnych, skutecznych akcjach Marty Witkowskiej oraz kolejnej  trójce Cebulskiej, Pszczółki powiększyły prowadzenie do ośmiu oczek (39-31). W następnym fragmencie gry gospodynie zaliczyły serię dwunastu  punktów z rzędu, dając przeciwniczkom zdobyć zaledwie dwa punkty. Po „trójkach” Kateryny Dorogobuzowej i Butuliji po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 51-33.

Trzecią część spotkania lepiej otworzyły zawodniczki z Lublina, popisując się serią siedmiu punktów z rzędu. Po kolejnym rzucie z dystansu Butuliji się ponad 20 punktową przewagę zyskały gospodynie (58-34). W dalszej części akademiczki kontrolowały przebieg spotkania, regularnie powiększając przewagę. Po celnych rzutach amerykanki Fitzgerald oraz punktów spod kosza Ugoki, różnica wynosiła ponad trzydzieści punktów (68-37). Siedlczanki popisywały się jedynie pojedynczymi akcjami. Celną akcją za dwa popisała się Magdalena Parysek (68-39).  W dalszej części meczu trener lubelskiej drużyny dał szansę pograć młodszym zawodniczkom. Zarówno Dominika Poleszak jak i Ola Kędzierska wykorzystały okazję do zdobycia punktów. Po trzech kwartach zespoły schodziły na przerwę przy stanie 75-46.

Ostatnie 10 minut nie zmieniło obrazu całego spotkania. Siedlczanki mozolnie odrabiały straty. Po trafieniu Parysek-Bochniak było (78-54).  Następnie odbyła się walka punkt za punkt. Po celnej „trójce” Agaty Stępień na  tablicy było 84-60.  Końcówka nie zmieniła losów spotkania. Drużyna przyjezdna odrobiła część strat. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała pewnie z PGE MKK Siedlce 87-66.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – PGE MKK Siedlce 87-66 (27-24, 24-9, 24-13, 12-20)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (17), Fitzgerald (19), Cebulska (6), Kędzierska (2), Mistygacz (2), Butulija (18), Witkowska (3), Dobrowolska (5), Poleszak (2), Dorogobuzowa (13), Grygiel (0).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *