Cenne zwycięstwo AZS UMCS Lublin z Politechniką Gdańską

Źródło: azs.umcs.pl

W pierwszym spotkaniu drugiej rundy fazy play-off  2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Lublin pokonał we własnej hali Politechnikę Gdańską 69-65.

Pierwsze minuty spotkania obu ekip były walką kosz za kosz. Zawodnicy urządzili sobie koncert “trójek”. Po trafieniach Piotra Jagody oraz Mateusza Wiśniewskiego akademicy prowadzili 11-5. Część strat odrobił Kamil Hanke, który popisał się rzutem zza łuku, a następnie wykorzystał jeden z dwóch osobistych (11-9). Przyjezdni zdołali jednak zbliżyć się do gospodarzy na jedno oczko po skutecznej akcji spod kosza Adama Brenki. (16-15). Akademicy po dobrych rzutach Marciniaka i Mudy ponownie odskoczyli (20-15). Ostatecznie wynik pierwszej odsłony był 20-17.

Drugą odsłonę lepiej otworzyli zawodnicy z Lublina. Popisali się serią dziewięciu punktów z rzędu, dając zaledwie punkt swoim przeciwnikom. Po efektywnym wsadzie Mudy na tablicy było już 29-18. Po drugiej stronie punkty spod kosza dwukrotnie zdobył Brenk (29-22). W odpowiedzi celnym rzutem z wyskoku popisał się Muda (31-22). W kolejnym fragmencie lepiej spisywała się Politechnika. W ciągu półtorej minuty tracili do lublinian zaledwie dwa oczka po celnym lay-upie z obejścia Brenka (32-30). Ostatecznie po pierwszej połowie AZS prowadził 33-31.

Po zmianie stron wynik cały czas był zbliżony, ciągle przy minimalnej przewadze gospodarzy. Po celnym trafieniu za dwa Wiśniewskiego zrobiło się 41-36. Kilkupunktowe prowadzenie utrzymywało się w dalszych minutach tej kwarty. Na minutę przed końcem przedostatniej części Wiśniewski trafił „za trzy” (50-42). Na ostatnie dziesięć minut podopieczni trenera Łuszczewskiego schodzili z parkietu, prowadząc 50-44.

Ostatnia część spotkania lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Po trafieniu rzutu z dystansu Adama Myśliwca oraz akcji dwójkowej Sobiecha miejscowi wygrywali różnicą dziesięciu oczek (57-47). Politechnika w ciągu trzech minut złapała serię ośmiu punktów z rzędu. Po trafieniu lay-upa Filip Pruefer, zespół z Lublina prowadził już tylko 57-55. Sytuację na tablicy wyników uspokoił trafieniem za dwa Wiśniewski (59-55). Gdańszczanie ciągle utrzymali kontakt (61-58). Jednak po akcji “2+1” Jagody przewagę wzrosła do sześciu oczek (64-58), jednak kolejne punkty zdobył Pruefer (64-60). Akademicy w samej końcówce zachowali więcej zimnej krwi i pokonali zespół z Gdańska 69-65.

AZS UMCS Lublin – Politechnika Gdańska 69-65 (20-17, 13-14, 17-13, 19-21)

AZS UMCS Lublin:  Nycz (DNP), Wydra (3), Strzałkowski (DNP), Myśliwiec (6), Prażmo,  Sobiech (4), Muda (12), Jaworski, Wiśniewski (17), Stefaniuk, Jagoda (17), Marciniak (10).