Sommelier wywołał burzę piaskową na UMCSie

18 kwietnia na Wydział Politologii UMCS zawitał dziennikarz prasowy i telewizyjny – Konrad Piasecki. Tym razem jednak nikt nie dostał piaskiem po oczach, ale można było za to usłyszeć sporo ciekawostek z życia obecnego pracownika Radia Zet.

Konrad Piasecki jest z wykształcenia historykiem. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał, będąc reporterem Radia Kolor. Następnie przez ponad 20 lat związany był z radiem RMF FM. W międzyczasie spod jego ręki wyszło wiele artykułów prasowych i uczestniczył w różnych projektach telewizyjnych np.: „Polityczne graffiti” w Polsacie. W 2008 roku rozpoczął współpracę z TVN24, gdzie został gospodarzem programu o charakterze publicystycznym pt.: „Piaskiem po oczach”. W 2015 został odznaczony tytułem Dziennikarza Roku wg. Miesięcznika „Press”.

Całe spotkanie odbyło się w bardzo swobodnej i miłej atmosferze. Konrad Piasecki opowiedział nieco o swojej karierze dziennikarskiej i jej początkach. Podzielił się również paroma wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem podczas wystąpień. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się , jak wygląda dzień z życia dziennikarza i jaką rolę odgrywa rutyna w jego codziennej pracy. Wydarzenie z całą pewnością było bardzo wartościowe dla przyszłych dziennikarzy, ale stanowiło również niemałą atrakcję dla wszystkich obecnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *