Sommelier wywołał burzę piaskową na UMCSie

18 kwietnia na Wydział Politologii UMCS zawitał dziennikarz prasowy i telewizyjny – Konrad Piasecki. Tym razem jednak nikt nie dostał piaskiem po oczach, ale można było za to usłyszeć sporo ciekawostek z życia obecnego pracownika Radia Zet.

Konrad Piasecki jest z wykształcenia historykiem. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał, będąc reporterem Radia Kolor. Następnie przez ponad 20 lat związany był z radiem RMF FM. W międzyczasie spod jego ręki wyszło wiele artykułów prasowych i uczestniczył w różnych projektach telewizyjnych np.: „Polityczne graffiti” w Polsacie. W 2008 roku rozpoczął współpracę z TVN24, gdzie został gospodarzem programu o charakterze publicystycznym pt.: „Piaskiem po oczach”. W 2015 został odznaczony tytułem Dziennikarza Roku wg. Miesięcznika „Press”.

Całe spotkanie odbyło się w bardzo swobodnej i miłej atmosferze. Konrad Piasecki opowiedział nieco o swojej karierze dziennikarskiej i jej początkach. Podzielił się również paroma wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem podczas wystąpień. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się , jak wygląda dzień z życia dziennikarza i jaką rolę odgrywa rutyna w jego codziennej pracy. Wydarzenie z całą pewnością było bardzo wartościowe dla przyszłych dziennikarzy, ale stanowiło również niemałą atrakcję dla wszystkich obecnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *