Wyjazdowa porażka koszykarzy AZS UMCS Lublin

Źródło: azs.umcs.pl

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off II Ligi Mężczyzn koszykarze AZS UMCS Lublin przegrali na wyjeździe z AGH Kraków 70-63.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po skutecznych akcjach spod kosza Miguela Zamory, Macieja Koperskiego i Bartłomieja Podworskiego, AGH prowadziło 14-2. Niemoc koszykarską przełamał Piotr Jagoda, rzucając celnie za dwa (14-4). Sytuacja lublinian w następnych minutach była coraz gorsza. Popełniali bardzo proste błędy, co wykorzystywała drużyna z Krakowa, zwiększając przewagę. Wynik premierowej odsłony ustalił Rafał Zgłobicki, trafiając „trójkę” (29-12).

W drugiej kwarcie akademicy zabrali się za odrabianie strat. Sygnał do walki dał Marcin Marciniak, popisując się celną akcją za trzy (29-16). Taką samą bronią odpowiedział ponownie Zgłobicki (32-16). Lublinianie mozolnie odrabiali przewagę krakowskiego zespołu. Po skutecznej akcji Mateusza Wiśniewskiego na tablicy wyników było 34-22. Następnie, po celnym rzucie z dystansu Jana Sobiecha, drużyna z Lublina zbliżyła się na dziewięć oczek (36-27). Pierwsza połowa zakończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem ekipy z Małopolski (39-29).

Piętnastominutowa przerwa skutecznie podziałała na akademików z Lublina. Po szybkich punktach Adama Myśliwca oraz Patryka Wydry na tablicy pojawił się rezultat 39-33. Sześć punktów przewagi utrzymało się przez parę następnych minut. Skuteczną akcją ponownie popisał się Jagoda, trafiając spod kosza (48-43), a po celnych rzutach osobistych Sobiecha – krakowski zespół prowadził już tylko 48-45. Na ostatnią kwartę oba zespoły schodziły przy stanie 49-45 dla AGH.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Krakowa. Dzięki wsadowi Iwana Wasyla i „trójce” Konrada Mamcarzyka – krakowski zespół uzyskał bezpieczną przewagę (54-45). Jednak podopieczni trenera Łuszczewskiego nie zamierzali się poddać. Po dobrych akcjach Jagody i Myśliwca przyjezdni zbliżyli się na cztery punkty różnicy (58-54). Końcówka należała do zawodników trenera Bychawskiego, którzy zachowali więcej zimnej krwi. Ostatecznie koszykarze AZS UMCS Lublin przegrali z AGH Kraków 70-63.

AGH Kraków – AZS UMCS Lublin 70-63 (29-12, 10-17, 10-16, 21-18)

AZS UMCS Lublin: Wydra (7), Myśliwiec (12), Prażmo, Sobiech (10), Muda, Jaworski (2), Wiśniewski (7), Marciniak (9), Stefaniuk (DNP), Jagoda (16).