12. Noc Kultury

photo: Noc Kultury facebook

Dzisiaj o godzinie 11 w Warsztatach Kultury odbyła się konferencja prasowa dotycząca Nocy Kultury, która odbędzie się w nocy z 2 na 3 czerwca 2018 roku. Na spotkaniu odkryto wszystko to, co do tej pory było ukryte.

„Noc nigdy nie jest miejscem złoczyńców, tylko intymnych spotkań” – tymi słowami do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nocy Kultury zachęca Leszek Mądzik.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi MiastoMomenTy. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Krzysztof Komorski podkreślił na konferencji, iż miasto stara się rozwijać i rozszerzać kulturę, po prostu jest miastem kultury. Jak powiedział dyrektor Warsztatów Kultury, Grzegorz Rzepecki, ideą Nocy Kultury 2018 jest cofanie się w przeszłość, dlatego wszelkie atrakcje zaplanowano na Starym Mieście. W tym roku zapętli się droga, co widać na zdjęciu.

Na tegoroczną Noc Kultury zaplanowano kilkaset wydarzeń. Dziś przedstawiono niektóre z nich.

Na Podwalu zostanie przywrócona dawna ul. Krawiecka – najdłuższa w Lublinie ulica Żydowska. Jak powiedziała Joanna Zętar, będzie to główna bohaterka tegorocznej Nocy Kultury. Będzie można tu zobaczyć wielkie maszyny do szycia, nożyczki, szpulki czy ogromną wystawę fotografii przedstawioną na płótnach.  Również na Podwalu zobaczymy Krawatoskadę, czyli instalację zbudowaną z ok. 4tys. krawatów, która będzie mierzyć kilkadziesiąt metrów. Widowiskowym spektaklem będzie Mapping na Poczcie Głównej na Placu Litewskim.

Na Wirydarzu Klasztoru Dominikanów usłyszymy 14 kobiet śpiewających międzywojenne przeboje typu „Seksapil” czy „Ada to nie wypada”, a na dachu Tarasów Zamkowych odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii, w wykonaniu której usłyszymy przyjemny, poważny repertuar a także gorące hiszpańskie rytmy.

Na schodach Zamku Lubelskiego zobaczymy spektakl Leszka Mądzika. Natomiast na Błoniach pod Zamkiem będzie można budować miasto z kostek cukru, które później zostanie przekazane pszczołom z pasieki miejskiej. W kinie plenerowym będzie można obejrzeć film pt. „Mabel, Mabel, Tiger Trainer” o legendarnej treserce tygrysów.

Plakat wydarzenia, zamieszczony poniżej, będzie można zakupić w czasie trwania Nocy Kultury

Całe wydarzenie jest bezpłatne. Dokładny program zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni na stronie www.nockultury.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *