Koniec sezonu dla koszykarzy AZS UMCS Lublin

Źródło: azs.umcs.pl

W drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off II Ligi Mężczyzn koszykarze AZS UMCS Lublin przegrali u siebie z AGH Kraków 55-77. Tym samym odpadli z walki o I ligę mężczyzn.

W premierowej odsłonie oba zespoły od pierwszych minut nawiązały ze sobą równorzędną walkę. Po dwóch celnych trójkach w drużynie Miguela Zamory drużyna z Krakowa wyszła na czteropunktowe prowadzenie (8-12).  Zaraz po nim punkty spod kosza zdobył Bartłomiej Podwórski (8-14). W następnym fragmencie lublinianie odrobili straty – po celnej trójce Jana Sobiecha był remis 16-16. Końcówka pierwszej kwarty należała do zawodników z AGH, którzy po skutecznych akcjach Sebastiana Dusiły oraz Iwana Wasyla wyszli ponownie na czoło, prowadząc 16-25. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy było 18-25 dla AGH Kraków.

Drugą kwartę lepiej otworzyła krakowska ekipa.  Serią sześciu punktów z rzędu popisał się Wasyl (18-32). Z drugiej strony akcję za dwa zapisał na swoje konto Bartosz Muda (20-32). Po nim trzy punkty zdobył Patryk Wydra (23-32). Oba zespoły w kolejnych minutach miały problemy z budowaniem akcji. Dopiero po dwóch minutach celnym koszem popisał się Muda (25-32). W odpowiedzi krakowianie zdobyli cztery punkty – po akcji Zamory było już 25-36. Po przerwie na żądanie trenera Łuszczewskiego skutecznym rzutem popisał się Wydra (27-36). W końcówce drużyna lubelska odrobiła nieco straty. Po dobrej akcji Mateusza Wiśniewskiego AGH prowadziło różnicą sześciu punktów (31-37). Wynik pierwszej połowy został ustalony przez Konrada Mamczarzyka, który trafił za trzy. AGH po dwudziestu minutach 31-42.

Drugą połowę lepiej zaczęło AGH. Drużyna z Krakowa zdobyła siedem punktów z rzędu po trafieniach Koperskiego i Zamory (31-49). Po drugiej stronie celnymi akcjami popisali się Sobiech oraz Wiśniewski (36-49). W dalszej części kolejną „trójkę” trafił w ekipie przyjezdnej Bartosz Czerwonka (36-52). W następnym fragmencie akcję za dwa zaliczył Mateusz Prażmo (38-54). To była jedynie pojedyncza akcja gospodarzy. Drużyna przyjezdna utrzymywała cały czas kilkunastopunktową przewagę. Wynik trzeciej kwarty ustaliła trójka Rafała Zgłobickiego. Na ostatnie dziesięć minut oba zespoły zeszły z parkietu przy stanie 40-59 dla AGH Kraków.

W ostatniej odsłonie oba zespoły na początku miały problemy z celnymi rzutami do kosza. Po dwóch i pół minutach celnymi rzutami osobistymi  popisał się Jagoda (42-59). Jednak z każdą minutą spotkania podopieczni trenera Łuszczewskiego zaczęli coraz gorzej grać. Wykorzystała to drużyna z Krakowa, która po akcjach Dusiły oraz Zgłobickiego prowadziła różnicą aż 27 punktów (42-69). Akademicy z Lublina punktowali, ale tylko pojedynczymi akcjami. Celną akcją za trzy punkty popisał się Wiśniewski (45-69). Nie zmieniło to jednak obrazu całego spotkania. Ostatecznie AZS UMCS Lublin przegrał spotkanie z AGH Kraków 55-77.­

AZS UMCS Lublin – AGH Kraków 55-77 (18-25, 13-17, 9-17, 15-18)

Punkty dla AZS: Wydra (12),  Myśliwiec (4), Prażmo (2), Sobiech (6), Muda (4), Jaworski, Wiśniewski (15), Marciniak (5), Stefaniuk, Jagoda (7)