Pierwszy kosmiczny hackathon w Lublinie

materiały organizatora


Lublin będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się Copernicus Hackathon. Copernicus to program Komisji Europejskiej służący obserwacji Ziemi, to też konstelacja satelitów, które umożliwiają nam śledzenie zmian klimatycznych. 8 listopada 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego kilkuosobowe zespoły będą tworzyć nowe rozwiązania związane z wykorzystywaniem danych pochodzących z satelitów obserwacyjnych.

Lublin będzie pierwszym z trzech miast obok Krakowa i Warszawy, który będzie gościł Copernicus Hackathon. Jeśli interesują Cię nowe technologie i od dziecka marzysz o kosmicznych podróżach – czuj się zaproszony! Nie musisz być kosmicznym ekspertem, najważniejsza jest ciekawość wszechświata, otwarty umysł i motywacja, aby się rozwijać w nowych dziedzinach.

  •  dowiesz się jak korzystać z kosmicznych narzędzi do zobrazowania satelitarnego;
  •  zobaczysz ich praktyczne zastosowanie;
  •  poznasz metodę Design Thinking i będziesz miał szansę rozwiązania realnego problemu naszego regionu.

Jednodniowy hackathon będzie podzielony na dwie fazy: warsztatową, którą poprowadzą eksperci z Earth Observation z Astri Polska i Instytutu Geodezji i Kartografii oraz projektową, podczas której zadaniem zespołów będzie opracowanie pomysłu biznesowego dla wybranego zagadnienia, wraz z planem na techniczną realizację rozwiązania. Część tę poprzedzą wystąpienia gości z Komisji Europejskiej. W części projektowej zespoły będą wspierane przez ekspertów biznesowych, technicznych oraz moderatorów design thinking. Jury wyłoni jeden zespół, który weźmie udział w finale 17 listopada w Warszawie. Zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus, możliwość promocji swojego rozwiązania i wsparcie ekspertów..

W rywalizacji mogą wziąć udział 2-5 osobowe zespoły zarówno ze środowisk akademickich, jak i biznesowych. Nie trzeba jednak mieć zespołu czy pomysłu w dniu rejestracji. Grupy będą mogły tworzyć się również podczas hackathonu wokół określonych misji, które są powiązane z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami. Można rejestrować się przez stronę projektu (http://copernicus-hackathon.pl/) do 4 listopada.

 

Terminy i tematyka:

Lublin – 8.11.2018, zaczynamy od 8:00.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

  1. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin

Finał: Warszawa – 17.11.2018

Rejestracja oraz szczegółowy opis Copernicus Hackathon (http://copernicus-hackathon.pl/) potrwa do 4 listopada.  

Współgospodarzem Copernicus Hackathon w Lublinie jest Wydział Politologii UMCS.

materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *