Tomasz Lis na żywo w Lublinie

Już jutro o godz. 16:00 w auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się spotkanie z Tomaszem Lisem. Znany dziennikarz opowie między innymi o trudach pracy dziennikarza.

— Pretekstem do spotkania jest najnowsza książka Tomasza Lisa „Historia prywatna” — mówi Michał Kucharski, jeden z organizatorów wydarzenia — Będziemy rozmawiać między innymi o karierze dziennikarskiej Tomasza Lisa, oraz o plusach i minusach bycia dziennikarzem.
Tomasz Lis to znany, polski dziennikarz telewizyjny i prasowy, oraz publicysta radiowy. Od 2012 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”. Dziennikarz w latach 2008-2016 prowadził swój autorski program Tomasz Lis na żywo w TVP2 . Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich. Trzykrotnie otrzymał tytuł Dziennikarza Roku.

— Bardzo pozytywnie oceniam inicjatywę zaproszenia Tomasza Lisa do Lublina. Cieszę się przede wszystkim z tego, że dziennikarz znany z prowadzenia własnego programu na TVP2 znalazł czas na przybycie do Lublina.— uśmiecha się Kamil Syta, student 1 roku Politologii na UMCS.— Mam nadzieję, że na tym spotkaniu dowiem się od Pana Lisa niezwykle interesujących faktów na temat swojej działalności w sferze politologicznej. Liczę na to, że wiedza ta zaprocentuje potem w mojej przyszłej pracy.
Spotkanie z Tomaszem Lisem odbędzie się w piątek w auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS, Plac Litewski 3. Organizatorami spotkania są Politologiczne Koło Naukowe i Studenckie Koło Dziennikarskie.
Wstęp na spotkanie jest wolny.