Konstytucja dla Nauki. Spotkanie z Wiceministrem Piotrem Müllerem.

12 marca o godz. 16:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się spotkanie z wiceministrem Piotrem Müllerem. Znany polityk opowie między innymi o ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, zwanej Ustawą 2.0.

— Będziemy rozmawiać z Panem Ministrem na temat głównych celów nowej ustawy 2.0. — mówi Michał Kucharski, Przewodniczący Politologicznego Koła Naukowego UMCS. — Szczególnie interesuje nas wykaz wydawnictw, które będą punktowane. Skupimy się również na ścieżkach kariery akademickiej i naukowej oraz nowym modelu kształcenia doktorantów. — dodaje.

Piotr Müller to Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2011 roku, polityk jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Od kwietnia 2017 r., pełni funkcję dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
15 stycznia 2018 r. otrzymał powołanie na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Po roku działalności jako wiceminister został powołany na sekretarza stanu i kontynuuje swoją aktywną pracę na rzecz nauki i społeczności akademickiej w Polsce.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialne są Politologiczne Koło Naukowe UMCS oraz Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Spotkanie odbędzie się 12 marca o 14:30 na Wydziale Politologii UMCS w Auli Ignacego Daszyńskiego przy ulicy Plac Litewski 3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.