Post Dreams w Lublinie

W sobotni wieczór w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie odbył się koncert zespołu Rebeka. Zabrzmiały utwory z najnowszej płyty, jak i te znane już od kilku lat.  

Zespół odwiedził Lublin w ramach trasy koncertowej promującej ich najnowszy album. Post Dreams ukazał się 22 lutego. Płyta składa się z jedenastu utworów, wykonanych zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Kilka chwil po godzinie dziewiętnastej na scenie pojawili się członkowie zespołu. Rozpoczęli swój koncert od utworu Elesi, w którym najbardziej rozbrzmiewają słowa we should be together. Już od początku zespół świetnie bawił się na scenie, szybko łapiąc kontakt z publicznością. Chociaż widzowie mieli możliwość siedzenia podczas koncertu, tylko część z tego skorzystała. Po kilku minutach większość wstała i podeszła pod scenę.

Niedługo później rozbrzmiał utwór Cavegirl, również ten w wersji Jogging. Publiczność świetnie bawiła się przy takich kawałkach jak Fale czy Unconscious. Oddech można było złapać przy utworze Zachód, podczas którego piękny głos Iwony Skwarek wypełnił całą salę. Wokalistka zachwyciła nie tylko swoim głosem. Podczas występu podchodziła do osób, obdarowując je uśmiechem czy dotykiem. Podobnie Bartosz Szczęsny, chociaż niemal cały koncert w rękach trzymał gitarę, to również z radością zbliżał się do fanów. Zespół nie wystąpił jednak w duecie, towarzyszył im Janek, który grał na syntezatorach.

Oprócz utworów z najnowszej płyty Rebeka wykonała również te, które są znane już od kilku lat, np. 555. Podczas bisu usłyszeliśmy również Stars.

Rebeka na żywo brzmi świetnie. Taneczne kawałki brzmią nawet lepiej niż te nagrywane w studiu. Zespół oprócz muzyki zasługuje również na kilka innych pochwał. Nie tworzą dystansu między sobą a publicznością. Ponadto sami czerpią radość z wykonywania utworów. Po koncercie z uśmiechem na ustach podpisywali płyty, rozmawiali z fanami i robili sobie z nimi zdjęcia.

Dziękujemy Centrum Kultury w Lublinie za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *