Lublin nokautuje. KSW po raz pierwszy na Lubelszczyźnie

źródło: sport.radiozet.pl

Tysiące fanów zgromadzonych na hali. Miliony przed telewizorami. Największa organizacja mieszanych sztuk walki (MMA) w Europie zawitała w sobotę 27 kwietnia do Lublina, by znów wzbudzić elektryzujące emocje.

W tej odsłonie KSW z numerem 48 na Hali Globus miało okazję zaprezentować się wielu debiutantów dla tej organizacji. W gronie tych, którzy weszli do okrągłej klatki, by przedstawić kibicom swoje umiejętności, znaleźli się m.in. mistrzowie TFL – Huber Szymajda oraz Cezary „Lubelski Czołg” Kęsik.

 

W rozpisce Gali znalazło się kilka zagranicznych nazwisk zawodników pochodzących, m.in.
z Bałkanów. Jednak to nazwisko Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego tego wieczoru zebrało najwięcej fanów, którzy z zapartym tchem czekali, aż ich idol wyjdzie do walki, by po czternastu latach stanąć do rewanżu z Stjepanem Bekavacem i tym razem odnieść zwycięstwo.

 

Wiele z pojedynków lubelskiej gali KSW zakończyło się przed czasem, nawet już w pierwszej rundzie przez TKO (techniczny nokaut) lub poddanie. Wyjątkiem nie była tu walka wieczoru, kiedy to rękawice skrzyżowali Roman Szymański oraz Salahdine Parnasse. Niespełna 22-letni Francuz zwyciężył w drugiej odsłonie pojedynku przez TKO i tym samym został tymczasowym mistrzem Dywizji Piórkowej.

 

Gala na Lubelszczyźnie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem zarówno ze strony stałych fanów MMA, jak również tych, którzy na co dzień nie śledzą tego sportu. KSW pokazało więc, że jest tutaj duży popyt na mieszane sztuki walki, które z każdym rokiem zyskują na popularności.

 

Walka wieczoru:

65,8 kg/145 lb: Salahdine Parnasse pok. Romana Szymańskiego przez TKO w 2. rundzie

 

Karta główna:

93 kg/205 lb: Łukasz Jurkowski pok. Stjepana Bekavaca przez TKO w 1. rundzie

70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski pok. Gracjana Szadzińskiego jednogłośną decyzją sędziów

65,8 kg/145 lb: Filip Pejic pok. Filipa Wolańskiego przez TKO w 2. rundzie

77,1 kg/170 lb: Michał Michalski pok. Savo Lazica przez nokaut w 2. rundzie

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik pok. Jakuba Kamieniarza przez TKO w 1. rundzie

70,3 kg/155 lb: Shamil Musaev pok. Huberta Szymajdę przez TKO w 1. rundzie

61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz pok. Bogdana Barbu przez TKO w 1. rundzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *