Muzyczne podsumowanie kwartału w Polsce

pixabay.com

To były bogate trzy miesiące na polskim rynku muzycznym. Oprócz albumów, których oczekiwało szerokie grono odbiorców, pojawiły się też debiuty, które przykuły uwagę słuchaczy. 

Przyszedł rok 2019. Co prawda na albumy długo oczekiwane trzeba było poczekać jeszcze kilka tygodni, można z pewnością przyznać – warto było.

Zacznijmy jednak od tego, co ukazało się najpóźniej, czyli Klan Coals. Po dwóch latach od doskonałego Tamagotchi, w końcu pojawił się nowy materiał zespołu. EP-ka składa się z czterech utworów, wszystkich wykonanych w języku polskim. Chociaż Łukasz Rozmysłowski  i Katarzyna Kowalczyk do współpracy zaprosili różnych twórców, wciąż zachowali swój niepowtarzalny styl.

Dzień Kobiet to powrót docenianych na rynku artystów. Radar Fisza Emade Tworzywo już teraz nazywany jest płytą roku, chociaż dopiero trzy miesiące za nami. Zachwycają się nim krytycy, dziennikarze muzyczni i przede wszystkim słuchacze. Faktycznie, Radar to świetny album. Tutaj możecie przeczytać recenzję Joanny Mróz.

Tego samego dnia ukazały się Helsinki Darii Zawiałow. Fani obawiali się, że drugi album nie dorówna A Kysz! Mylili się. Helsinki to dojrzały album, z różnorodnością dźwiękową i głębokimi tekstami. Więcej o płycie piszę tutaj.

22 lutego mogliśmy w końcu posłuchać debiutanckiego albumu grupy Sonbird. Głodny zaspokaja pragnienia. Dziesięć utworów wykonanych w języku polskim tylko potwierdza, że zespół zasłużył na wszelkie pochwały, które otrzymał jeszcze przed ukazaniem się albumu.

Jedni słuchali Sonbird, a drudzy tego samego dnia wsłuchiwali się w trzeci album Rebeki. Post Dreams, jak twierdzą twórcy, to najbardziej taneczna płyta. Oprócz nastroju, w jaki wprowadza, to teksty zmuszają do myślenia. Świat w nich opisywany nie jest wcale taki kolorowy. Rebeka jak zwykle nie zawodzi. Tutaj relacja z ich koncertu w Centrum Kultury w Lublinie.

Początek lutego należał do Kwiatu Jabłoni. Niemożliwe wyszło na światło dzienne niemal rok po premierze Dziś późno pójdę spać. I podobnie jak ten utwór, album cieszy się popularnością, ale przede wszystkim pozytywnymi reakcjami. Tutaj możecie przeczytać naszą rozmowę z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami, rodzeństwem tworzącym Kwiat Jabłoni.

To tylko część nowości, które ukazały się w ciągu tych trzech miesięcy. Warto też zwrócić uwagę na nowe materiały Voo Voo, Misi Furtak, Clock Machine oraz Perfect Son.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *