Felieton

Warto głosować!

Nieubłaganie zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Już 26 maja pójdziemy do urn i oddamy głos na naszego kandydata . Billboardy już wiszą, kampania oficjalnie ruszyła. Znacznie ciekawej jest jednak spotkać się na żywo z tymi, którzy być może będą reprezentować nas w Europie. Mamy do tego okazja na licznych debatach – szczególnie zapraszamy na debatę Jedynek do Europarlamentu, z udziałem wszystkich kandydatów, która odbędzie się na Wydziale Politologii UMCS 13 maja o godz 11:40. Pozwoli to nam na przemyślany wybór. Jest w kim wybierać, bo w okręgu lubelskim możemy zauważyć kilka znanych, charyzmatycznych postaci.

Elżbieta Kruk – Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Hetman – Koalicja Obywatelska
Zbigniew Bujak – Wiosna
Witold Tumanowicz – Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Mirosław Piotrowski – Polska Fair Play

Magdalena Długosz – Lewica Razem

Jarosław Sachajko – Kukiz 15

W tym roku w Parlamencie Europejskim zasiądzie  aż 52 posłów z Polski. Dlatego tym bardziej warto oddać głos. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do komisji wyborczej z ważnym  dokumentem, potwierdzającym naszą tożsamość i postawić „x” przy nazwisku kandydata. Dlaczego warto?
Ponieważ obecność polskich posłów w Parlamencie Europejskim podnosi prestiż naszego kraju w Europie.
Są to jedyne wybory bezpośrednie w których mogą brać udział wszyscy obywatele państw członkowskich.
Poza tym, Parlament Europejski to jedna z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej. Sprawuje między innymi pieczę nad istotnymi społecznie sprawami i stoi na straży ochrony praw człowieka.

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione