Finał Open Stage

Okres lubelskich dni kultury studenckiej trwa w najlepsze. Artyści Kozienaliów i Juwenaliów pożegnali już Lublin. Teraz do występów przygotowują się goście Feliniady, a także finaliści konkursu Open Stage.

Jest to coroczny konkurs, odbywający się w ramach KULturaliów. Organizatorami są Fundacja Sztukmistrze oraz Uczelniany Samorząd Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do udziału zaproszono uczniów wszystkich uczelni wyższych z naszego województwa. Wśród uczestników znaleźli się tancerze, wokaliści, akrobaci, recytatorzy i malarze. Jak podkreśla jeden z organizatorów, Jakub Szwed, najwięcej zgłasza się muzyków i wokalistów, dlatego
w tym roku wyjątkowo przygotowano nagrodę w postaci nagrania własnego singla
w profesjonalnym studio. Oprócz tego, najlepsi będą mogli otrzymać łącznie 8 000 złotych za Nagrodę Główną, Nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienia.

Na finał zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w najbliższą niedzielę o godz. 18. Na scenie zobaczymy tych, którzy przeszli pierwszy etap eliminacji komisji przesłuchującej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.