Przyszłe gwiazdy futbolu w Lublinie

Oficjalna grafika MŚ U20 w Polsce

Żródło Twitter

Już 23 maja na polskich boiskach rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, które po raz pierwszy w historii zorganizuje Polska. Wśród sześciu miast, które będą gościć piłkarzy jest również Lublin.

Mistrzostwa świata U-20 rozgrywane są co dwa lata od 1977 r., a organizatorem pierwszej edycji była Tunezja. Od tamtego czasu odbyło się już dziewiętnaście tego typu turniejów, a w następnym to my będziemy pełnić rolę gospodarza. O prawo do organizacji imprezy walczyły także Indie, jednak to nasza kandydatura okazała się najlepsza.

 Oprócz Tych, Łodzi, Bydgoszczy, Bielska-Białej i Gdyni na liście miast, w których zostaną rozegrane mecze Mistrzostw, znalazł się także Lublin. To nie pierwsza tego typu impreza organizowana w mieście nad Bystrzycą. Dwa lata temu na Arenie Lublin rozegrano kilka spotkań w ramach Mistrzostw Europy do lat 21., a grały tutaj m.in. Anglia oraz Szwecja. Miasto potwierdziło wtedy, że jest w stanie przeprowadzić taki turniej, dlatego też po raz kolejny dostało taką szansę.

 Na mieszczącym 15 500 miejsc stadionie kibice będą mogli zobaczyć aż dziewięć spotkań. Już pierwszego dnia turnieju zmierzą się tu ze sobą Tahiti oraz Senegal. Dla drużyny z Oceanii będzie to dopiero drugi występ w historii imprezy. Z kolei następnego dnia będzie można obejrzeć rywalizację w grupie C pomiędzy Hondurasem a Nową Zelandią, a w kolejnych dniach przed lubelską publicznością zaprezentują się także Kolumbijczycy oraz Norwegowie.

 Po fazie grupowej Arena gościć będzie również dwa spotkania 1/8 finału. Ostatnim meczem w Lublinie będzie z kolei półfinał, który zostanie rozegrany 11 czerwca. Czekają nas prawie trzy tygodnie wielkich sportowych emocji i być może będziemy świadkami narodzin przyszłej gwiazdy, która przez kolejne lata nie zniknie z ust piłkarskich ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *