Lublin News UMCS

Kreatywni na UMCS-ie

31 maja na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS miał miejsce „Dzień Kreatywności”. To już kolejna edycja akcji zainicjowanej
i organizowanej przez studentów Kreatywności społecznej na WFiS UMCS w ramach Koła Naukowego „KreaTyVni”.

Wydarzenie skierowane było nie tylko do studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, ale mile widziana była także młodzież szkolna. W jego trakcie można było wziąć udział w warsztatach takich jak: „Kreatywność w pracy zespołowej”, „Czym jest myślenie wizualne i jak można się go nauczyć?”, „Warsztaty kreatywności – czym tak właściwie jest ta kreatywność i jak ją rozwijać?”, a także «„Selfless” – warsztat improwizacji teatralnej o ego».

Ponadto na gości czekały liczne atrakcje: różne gry i zabawy, test kreatywności, Kreatywne Studio Fryzur, można było stworzyć rzeźbę czy nawet wspólnie zatańczyć Belgijkę. Każdy, kto się pojawił, na pewno nie pożałował!

– Kreatywność jest bardzo często pomijana w szkole czy w różnych środowiskach i ciężko jest znaleźć takie wydarzenia, które by ją pobudziły, podkreśliły ten ważny aspekt. Pozwala ona nam tworzyć nowe, unikalne rzeczy, które mogą w znaczący sposób się nam przysłużyć, ale także jest to ważne w takim codziennym życiu, ponieważ ubogacają to nasze życie poprzez niestandardowe myślenie i tworzenie czegoś osobiście kreatywnego. Kreatywność pobudza i rozwija nasze indywidualne życie — mówił jeden z wolontariuszy, Mariusz Chyliński.

Studentka II roku I stopnia Produkcji medialnej na UMCS-ie. Związana z Telewizją Akademicką TV UMCS. Zainteresowania: plastyka, sport, muzyka.