Biuro, park i posterunek policji na wakacje

Czas wakacji sprzyja nadrabianiu zaległości serialowych i filmowych. Daje też możliwość sięgnięcia po coś zupełnie nowego. Dziś polecam trzy seriale, które z pewnością umilą te kolejne miesiące.

Biuro

            Pierwszą propozycją jest ta najstarsza. Serial powstał w 2005 roku, był emitowany przez osiem lat, ale wciąż zachwyca widzów. Z pewnością przyczynił się do tego Steve Carell, który świetnie zagrał rolę Michaela Scotta – managera. Akcja rozgrywa się w tytułowym biurze, gdzie widzowie mogą obserwować codzienność pracowników sprzedających papier. Pranki Jima i Dwighta, niezapomniane teksty Michaela, dziwactwa Creeda czynią ten serial niezapomnianym. Chociaż pierwszy sezon tak nie zachwyca, to od kolejnych nie można się oderwać i te dziewięć sezonów wydaje się niewystarczające.

 

Parks and Recreation

Stający nieco w cieniu Biura serial, podobnie w pierwszym sezonie raczej zniechęca do oglądania. Jednak każdy kolejny to ogromna dawka humoru. Tutaj widzowie mogą oglądać pracowników Działu Parków i Rekreacji. Pracowitą Leslie Knope, nienawidzącego rządu Rona Swansona czy też rozpoczynającą swoją karierę April. Serial tak jak Biuro, ma postać mockumentu, czyli gatunku przypominającego film dokumentalny. Między innymi teksty, jakie padają z ust bohaterów przed kamerą, sprawiają, że nie można się od niego oderwać. Serial podkreśla najważniejsze wartości w życiu – przyjaźń i miłość. Właśnie to sprawiło, że zyskał tylu fanów.

 

Brooklyn Nine-Nine

            Serial, który miał zostać skasowany po piątym sezonie, został uratowany w przeciągu jednego dnia. To chyba wystarczający dowód, że cieszy się uznaniem wśród widzów. Akcja toczy się w jednym z nowojorskich komisariatów. Tutaj, podobnie jak w dwóch przytoczonych już serialach, nie brakuje dawki dobrego humoru. Dostarczają jej przede wszystkim wyraziste postacie – Gina, kapitan Holt, Rosa i Jake. Serial śmieszy, ale porusza również ważne tematy – rasizm, homofobię czy atak terrorystyczny, czego przedstawienie w komedii nie należy do najłatwiejszych. Chyba właśnie to balansowanie sprawia, że serial wyróżnia się spośród innych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *