Biuro, park i posterunek policji na wakacje

Czas wakacji sprzyja nadrabianiu zaległości serialowych i filmowych. Daje też możliwość sięgnięcia po coś zupełnie nowego. Dziś polecam trzy seriale, które z pewnością umilą te kolejne miesiące.

Biuro

            Pierwszą propozycją jest ta najstarsza. Serial powstał w 2005 roku, był emitowany przez osiem lat, ale wciąż zachwyca widzów. Z pewnością przyczynił się do tego Steve Carell, który świetnie zagrał rolę Michaela Scotta – managera. Akcja rozgrywa się w tytułowym biurze, gdzie widzowie mogą obserwować codzienność pracowników sprzedających papier. Pranki Jima i Dwighta, niezapomniane teksty Michaela, dziwactwa Creeda czynią ten serial niezapomnianym. Chociaż pierwszy sezon tak nie zachwyca, to od kolejnych nie można się oderwać i te dziewięć sezonów wydaje się niewystarczające.

 

Parks and Recreation

Stający nieco w cieniu Biura serial, podobnie w pierwszym sezonie raczej zniechęca do oglądania. Jednak każdy kolejny to ogromna dawka humoru. Tutaj widzowie mogą oglądać pracowników Działu Parków i Rekreacji. Pracowitą Leslie Knope, nienawidzącego rządu Rona Swansona czy też rozpoczynającą swoją karierę April. Serial tak jak Biuro, ma postać mockumentu, czyli gatunku przypominającego film dokumentalny. Między innymi teksty, jakie padają z ust bohaterów przed kamerą, sprawiają, że nie można się od niego oderwać. Serial podkreśla najważniejsze wartości w życiu – przyjaźń i miłość. Właśnie to sprawiło, że zyskał tylu fanów.

 

Brooklyn Nine-Nine

            Serial, który miał zostać skasowany po piątym sezonie, został uratowany w przeciągu jednego dnia. To chyba wystarczający dowód, że cieszy się uznaniem wśród widzów. Akcja toczy się w jednym z nowojorskich komisariatów. Tutaj, podobnie jak w dwóch przytoczonych już serialach, nie brakuje dawki dobrego humoru. Dostarczają jej przede wszystkim wyraziste postacie – Gina, kapitan Holt, Rosa i Jake. Serial śmieszy, ale porusza również ważne tematy – rasizm, homofobię czy atak terrorystyczny, czego przedstawienie w komedii nie należy do najłatwiejszych. Chyba właśnie to balansowanie sprawia, że serial wyróżnia się spośród innych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *