Udany start szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin

Źródło: azs.umcs.pl

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin z sukcesem rozpoczęły zmagania ligowe. W 2. serii spotkań I ligi grupy A podopieczne Patryka Maliszewskiego zwyciężyły na własnym parkiecie z WKPR Wesoła Warszawa 29:21.

Pierwsze pięć minut spotkania zaczęły się od wymiany ciosów z obydwu stron, lecz w następnych to przyjezdne przejęły inicjatywę – skuteczne rzuty karne Joanny Mierzejewskiej dały prowadzenie 6:4. Reprezentantki Lubelszczyzny w dalszych minutach rywalizacji próbowały zniwelować straty wobec swoich przeciwniczek, lecz bezskutecznie. W 26.minucie warszawianki odskoczyły na różnicę czterech trafień po znakomitych akcjach Marty Musiał. Przed zakończeniem pierwszej połowy lubelskie akademiczki zmniejszyły różnicę punktów, dzięki skutecznej obronie i kontratakach Magdaleny Markowicz. Po przerwie lublinianki kontynuowały grę z końcówki pierwszej połowy – bramki Anny Bańki pozwoliły piłkarkom AZS-u wyjść na trzy bramkowe prowadzenie w 35.minucie gry. Szczypiornistki WKPR-u uzyskały kontakt z gospodyniami w 42.minucie po golu Marty Musiał. Kluczowe dla losów całego widowiska okazał się ostatni kwadrans rywalizacji, gdy lublinianki wykorzystywały straty i obronione rzuty przeciwniczek zamieniając je na swój dorobek. Znakomita gra duetu Suszek/Bańka dała biało-zielonym różnicę siedmiu trafień na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin w końcowym rezultacie odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2019/2020, pokonując WKPR Wesoła Warszawa 29:21.

MKS AZS UMCS Lublin – WKPR Wesoła Warszawa 29:21 (15:15)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Bańka 7, Markowicz 6, Suszek 6, Blaszka 3, Olek 2, Tomczyk 2, Rossa 1, Dziuba 1, Mikocka 1, Ziętek

WKPR Wesoła: Osińska – Musiał 8, Mierzejewska 6, Skoczeń 3, Jackiewicz 2, Chmielecka 1, Gutowska 1, Nosecka, Robak, Mazur, Szybińska