Wybory? TAK, ale najpierw Debata

Archiwum PKN

Wybory już za chwilę, bo 13 października wyruszymy do urn, po to, by zagłosować na naszego ukochanego kandydata. A co, jeśli nie wiemy na kogo głosować? Wybór ułatwi nam Debata Jedynek do Parlamentu organizowana przez Politologiczne Koło Naukowe UMCS 8 października o godzinie 13:00.

W tym roku do sejmu startuje zaskakująco mało, bo tylko 6 komitetów. Jest to efektem licznych koalicji, które zostały zawarte przed tymi wyborami.

Jedynką PiS został Sylwester Tułajew. Komitet Obywatelski postawił na Joannę Muchę. Koalicję Polską będzie reprezentować Jan Łopata, Lewicę – Jacek Czerniak, Konfederację Jakub Kulesza, a Bezpartyjnych Marek Woch.

Z pewnością są to rozpoznawalne nazwiska na całą Polskę. Lublinianie mają w kim wybierać.

Aby bliżej poznać program wyborczy każdego z kandydatów, serdecznie zapraszamy na Debatę Jedynek do Parlamentu 8 października o godzinie 13:00

– Debata daje możliwość poznania każdego z kandydatów. Spotkanie twarzą w twarz ułatwia podejmowanie decyzji. Nie głosujemy na anonimowe nam osoby – mówi Martyna Socha, Wicesekretarz Politologicznego Koła Naukowego UMCS – Mało kto organizuje tego typu Debaty. My dajemy możliwość spotkania się w jednym miejscu i wysłuchania każdego z kandydatów.  Wszystko to samym centrum Lublina na Wydziale Politologii, gdzie studenci mogą poznać środowisko polityczne. – dodaje.

Nad Debatą Jedynek patronat objęła między innymi gazeta Polformance, Dziennik Wschodni i media akademickie. To nie jedyne wydarzenie organizowane przez Politologiczne Koło Naukowe. Już 9 października kolejna debata. Tym razem na pierwszy ogień pójdą kandydaci do Senatu. Serdecznie zapraszamy!

Archiwum PKN, Autor: Karolina Burzak