Idealna inauguracja siatkarek LUK AZS UMCS Lublin

Siatkarki LUK-u AZS UMCS Lublin w pięknym stylu rozpoczęły zmagania w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet. Podopieczne Piotra Fijołka pewnie zwyciężyły nad Maratonem Krzeszowice, pokonując rywalki w trzech partiach.

PARTIA 1

Bardzo dobra gra siatkarek LUK-u AZS UMCS Lublin pozwoliła odskoczyć swoim rywalkom na pięć oczek, dzięki skutecznej grze w ofensywie Natalii Gieroby. Zawodniczki z Krzeszowic miały spore problemy ze skończeniem piłek, co natychmiast wykorzystały lubelskie akademiczki. Skuteczne ataki Sylwii Obszyńskiej i dwa bloki na siatce Marty Jasińskiej dały wysokie prowadzenie lubliniankom 20:10. Lubelskie siatkarki trzymały sporą przewagę do końca seta, wygrywając premierową odsłonę 25:16.

PARTIA 2

Obie ekipy na początku drugiego seta nawiązały równorzędną walkę. Dobre zagrywki (w tym as serwisowy) Jasińskiej dał lubelskim siatkarkom trzypunktową przewagę nad przeciwniczkami (11:8). Siatkarki z Krzeszowic ponownie miały problemy z wykończeniem pierwszej akcji na siatce. Miejscowe bezlitośnie to wykorzystały. Wysoką skuteczność w ofensywie trzymały Gieroba i Obszyńska, zwiększając dystans do stanu 14:10. W następnych akcjach zawodniczki Maratonu wróciły do dobrej gry ofensywnej z początku tej odsłony. Akademiczki w końcówce ponownie włączyły swój drugi bieg, dokładając kolejne punkty z ofensywy – skończony atak ze środka Klaudii Pawlik zakończył tę odsłonę, w której bezdyskusyjnie akademiczki wygrały 25:16.

PARTIA 3

Lubelskie akademiczki dobrze rozpoczęły trzeciego seta od gry przez środek Pawlik i punktową zagrywką Patrycji Zielińskiej. Gospodynie skutecznie kończyły piłki dogrywane nad siatkę – wykorzystana akcja Obszyńskiej powiększyła różnicę do czterech oczek (7:3). Siatkarki z Krzeszowic tanio skóry nie sprzedały i zaczęły coraz częściej agresywnie grać w polu serwisowym, wymuszając błędy lubelskiego teamu (7:6). Zawodniczki z Koziego Grodu szybko zgasiły zapał ekipy przyjezdnej – punktowy atak i zagrywka Obszyńskiej dały ponownie trzypunktową różnicę na swoją korzyść. Przyjezdne coraz częściej popełniały proste błędy, zaś akademickie zawodniczki powiększały swoją różnicę znakomitym atakiem oraz blokiem. Tym samym LUK AZS UMCS Lublin pokonały CKiS Maraton Krzeszowice w trzeciej partii 25:17, zwyciężając cały mecz 3:0.

LUK AZS UMCS Lublin – CKiS Maraton Krzeszowice 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

LUK AZS: Marta Jasińska, Katarzyna Bogdańska (libero), Natalia Czeleń, Agnieszka Gołofit, Natalia Gieroba, Julia Chadała, Sylwia Obszyńska, Paulina Kłuś (libero), Joanna Pawlik, Klaudia Pawlik, Zuzanna Urbańska, Patrycja Zielińska.