Listopadowy przegląd koncertów w Lublinie

pixabay

Lubelscy melomani będą mieli czas wypełniony muzyką po brzegi. Akustyczna wersja Michała Wiśniewskiego, nowa trasa Michała Szpaka czy może osiemnaste urodziny Happysadu?

Wachlarz propozycji jest szeroki. Jesień to specyficzny okres w roku, w którym artyści wydają na rynek muzyczny wiele propozycji w postaci płyt i co za tym idzie, muszą je wypromować na koncertach. Polska muzyka ma się bardzo dobrze, co udowadniają bez przerwy nowe wydawnictwa. Oto przegląd propozycji na nadchodzący miesiąc:

Closterkeller – 02.11.2019 godz. 20:00 – Klub Graffiti

To idealna propozycja dla fanów tzw. klimatycznego rocka. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana: od zimnofalowych brzmień, ciężkiego metalu, aż do nieco „zakręconego” pop-rocka. Artyści zagrają zupełnie nowe kompozycje z płyty, której premiera zaplanowana jest na przyszły rok.

Koncert Wodecki Twist: Chwytaj Dzień – 03.11 – Centrum Spotkania Kultur, godz. 19:00

Repertuar Wodeckiego wykonają: Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Igor Herbut i Włodzimierz Korcz. Przeboje zaprezentowane zostaną w nowych kompozycjach. Występom gwiazd towarzyszyć będą projekcje wyjątkowych materiałów archiwalnych.

Paluch03.11 – Klub 30, godz.19:00

Artysta promuje najnowszy, trzynasty solowy album „Czerwony Dywan“. Krążek trzy tygodnie po premierze okrył się podwójną platyną. Warstwa tekstowa albumu skupia się na świecie showbiznesu i wszechobecnej potrzebie atencji, która występuje, już nie tylko wśród kolegów z branży, ale dotyczy całego dzisiejszego pokolenia.

Sławek Uniatowski – 04.11,Centrum Spotkania Kultur, godz.19:00

„Metamorphosis” to album, który w głównej mierze muzyk zaprezentuje podczas koncertu. Jednak nie zabraknie także piosenek z repertuaru jego idoli : Zbyszka Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Ciepły i barytonowy głos umili słuchaczom jesienny wieczór.

Koncert Akustyczny Michała Wiśniewskiego – 06.11, Klub 30, godz. 19:00

Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe hity zespołu Ich Troje takie jak: „Zawsze z Tobą chciałbym być”, „Powiedz”, a także piosenki nie wykonywane do tej pory na koncertach, pochodzące z indywidualnego dorobku wokalisty. Dominować będą dźwięki pianina, basu, gitary oraz instrumentów perkusyjnych.

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha – 07.11, Centrum Spotkania Kultur, godz.19:00

Z okazji 10. rocznicy wydania płyty „Tribute to Andrzej Zaucha”, Badach zaśpiewa kompozycje, w nowych aranżacjach, przygotowanych przez siebie oraz Jacka Piskorza. „To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…”

SARSA ZAKRYJ TOUR – 09.11, Klub 30, godz. 17:00

Artystka „szlachetnego popu”, która kiedyś nazywana była debiutantką wkraczającą na rynek muzyczny, dziś nazywana jest dojrzałą, świadomą tego, w jakim kierunku ma podążać jej kariera. SARSA zagra swoje największe przeboje, w tym najnowsze single: „Tęskno mi”, „Carmen”, „Motyle i ćmy”.

Koncert Maciej Maleńczuk – MALEŃCZUK + rhythm section – 11.11, Filharmonia im. H. Wieniawskiego, godz. 19:00

Recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty, uzupełniony sekcją rytmiczną takich utworów jak: „Ostatnia Nocka”, „Tango Libido” czy „Sługi za szlugi”. Maleńczuk znany z ostrego języka, życiowych tekstów i wolności słowa przyjedzie do Lublina i zaprezentuje się w nowej odsłonie.

Tides From Nebula, Rosk – 14.11, Club Graffiti, godz. 19:00

Po trzyletniej przerwie zespół powraca z nowym albumem „From Voodoo To Zen” – pierwszym nagranym w trzyosobowym składzie. Warszawski zespół post-rockowy przez okres nowej trasy będzie miał przyjemność grać z muzykami Rosk, którzy w swojej działalności zahaczają o elementy black metalowe.

Happysad, The October Leaves – 15.11, Club Graffiti, godz.18:00

Happysad obchodzi 18 urodziny! Z tej okazji zespół przygotował dla swoich fanów specjalną trasę. Zagrają na niej numery z każdej płyty, rzadko grane i te znane najbardziej. W naszym mieście gościem specjalnym będzie zespół The October Leaves z Rybnika.

Stanisław Soyka – „Muzyka i słowa” – 16.11, Filharmonia im. H. Wieniawskiego, godz. 20:00

Sam Soyka określa muzykę zamieszczoną na nowym albumie, jako mieszankę folku, rythm’u, bluesa, reggae i ballady. Piosenki, pomimo różnorodności stylistycznej, są prostolinijne, prawdziwe i szczere.

Nocny Kochanek, BALLBREAKER – 17.11, Klub 30, godz. 18:00

Klasyczny heavy metal w wykonaniu Nocnego Kochanka ponownie zabrzmi na lubelskiej ziemi. „Randka w Ciemność” to trzeci studyjny album zespołu, który inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar.

Koncert Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów – Złoty Jubileusz w Lublinie – 22.11, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19:00

Lubelski Artysta będzie świętował 50-lecie swojej pracy artystycznej. Postanowił wraz z nowym zespołem uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej. Na gitarze zagra Jacek Królik, na basie Robert Kubiszyn, na perkusji Cezary Konrad, a na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak. Publiczność usłyszy przeboje z lat 70., 80., 90-tych oraz te współczesne z początku XXI wieku.

Łydka Grubasa – 23.11, Club Graffiti, godz. 19:00

Zespół zagra zestaw kawałków znanych i lubianych ale będą też niespodzianki. „Ta trasa to podziękowanie dla Was i podsumowanie naszej dotychczasowej działalności, okraszone wieloma muzycznymi wygłupami. Niedługo wbijamy do studia i nagrywamy dla Was całkiem nowe kawałki”.

Michał Szpak – The Moon Tour w Lublinie – 25.11, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19:00

Nowe aranżacje, multimedia oraz praca z instrumentarium, w którego estetyce Szpak nigdy się nie poruszał. Inspiracją do skomponowania materiału stała się kondycja naszej planety. „Chcę przekazać ludziom, co mnie boli, co uwiera i co teraz zajmuje moją głowę. Lasy płoną, huragany niszczą ludzkie dobytki, umierają gatunki zwierząt, które niedługo będziemy znać tylko z opowieści czy zdjęć”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *