Mucha szefową krajowych struktur Platformy Obywatelskiej?

W wyborach parlamentarnych posłanka uzyskała ponad 57-tysięczne poparcie wśród mieszkańców Lubelszczyzny

Jak wyznała w wywiadzie dla Onetu: „Rozważam start w wyborach na szefa PO. Bez zmiany przewodniczącego PO nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć” – dodaje Joanna Mucha, która posłanką na Sejm RP została po raz czwarty!

Pani poseł uważa, że to jest odpowiedni czas na to, aby rozliczyć dotychczasowe działania przewodniczącego Schetyny.

Platforma Obywatelska powinna natychmiast przeprowadzić wewnętrzne wybory… Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, więc wybrany teraz szef PO miałby pełny mandat do tego, by przeprowadzić ewentualną procedurę związaną z wyborami kandydata na prezydenta RP i poprowadzić kampanię prezydencką. To bardzo istotne, bo te wybory zdecydują o tym, jak Polska będzie wyglądała przez najbliższe lata… Musimy się rozliczyć, ale powinno to się odbyć wewnątrz partii. Powinniśmy porozmawiać szczerze między sobą o tym, co było dobre, a co złe w ostatnich kampaniach – dodając, że Koalicja w tych wyborach miała szansę na wygraną.

Posłanka na Sejm RP zapytana o bunt wewnątrzpartyjny stwierdziła, że nie ma na niego mowy!

Nie, nie ma mowy o buncie. Ale w moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć.

Kandydaci ubiegający się o funkcję przewodniczącego partii w odczuciu byłej minister sportu ,,będą ze sobą pięknie konkurować”.

Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia. Będziemy pięknie ze sobą konkurować, a na finiszu będziemy wiedzieć co zrobić, żeby jeden z nas wygrał – mówi w wywiadzie dla Onetu Mucha.

Mucha podsumowała również przegrane PO w wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych.

Platforma żadnych nie wygrała. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wygrać, kiedy przeciwnik polityczny ma za sobą transfery społeczne liczone w dziesiątkach miliardów, traktowane jako element kampanii wyborczej, kiedy ma na własny użytek media publiczne i poparcie Kościoła – dodaje w wywiadzie dla Onetu.

W wyborach parlamentarnych posłanka uzyskała ponad 57-tysięczne poparcie wśród mieszkańców Lubelszczyzny

Maciej Cieciora

1 thought on “Mucha szefową krajowych struktur Platformy Obywatelskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *