Sroga lekcja lubelskich Dzików w Siemianowicach Śląskich

fot. fcsiemianowice.pl

W trzeciej serii spotkań I ligi futsalu grupy południowej, futsaliści AZS UMCS Lublin zagrali wyjazdowe spotkanie z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Podopieczni Konrada Tarkowskiego musieli uznać wyższość miejscowych, przegrywając 3:8.

Pierwsza połowa meczu to dominacja w ofensywie zawodników z Siemianowic Śląskich. W 2. minucie spotkania rezultat w ekipie gospodarzy otworzył Sebastian Klaus trafiając gola ze środka boiska. W następnych minutach widowiska miejscowi naciskali mocno w obronie, uniemożliwiając akademikom wyprowadzenia skutecznej akcji. W 7. minucie Marcin Krzywka podwyższył wynik na 2:0 po idealnym podaniu piłki z prawego boku boiska Macieja Małka. Gospodarze w trakcie pierwszej połowy ustrzelili kolejne dwa gole – najpierw zdobyta bramka przez Michała Włodarka, z autu po dobrej asyście Sławomira Pękali, a chwilę później kolejna asysta Włodarka i gol Łukasza Jagiełły. Lubelskie „dziki” były bezradne wobec fenomenalnej gry miejscowych. W 17. minucie okazję do strzelenia pierwszej bramki dla lubelskiego zespołu miał Michał Ostrowski z prawego rogu boiska. Po dwudziestu minutach lubelscy piłkarze halowi przegrywali 0:4.

Po zmianie stron lubelscy futsaliści wzięli się za odrabianie strat. Szansę w 27. minucie wykorzystał Łukasz Mietlicki z podyktowanego rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką przez Włodarka. Siemianowiczanie szybko się odgryźli akademikom, trafiając dwie bramki w dwie minuty. Na ostatnie dziesięć minut spotkania lublinianie zastosowali manewr wycofania bramkarza – niestety ta zagrywka przyniosła odwrotny efekt. W 32. minucie gry złe podanie Mateusza Szafrańskiego wykorzystał Włodarek, trafiając do pustej bramki lublinian. Lubelski zespół nie tracił wiary i walczył do samego końca.  Gole zdobyte w 33. minucie przez Mietlickiego i Jakuba Wankiewicza dawały szansę na odrobienie pokaźnej straty. Niestety kolejne złe rozegranie lubelskiego zespołu w przewadze wykorzystał Jagiełło, umieszczając futsalówkę w pustą bramkę.  Lublinianie walczyli o jak najłagodniejszy wymiar porażki, lecz niestety na próżno. W efekcie końcowym futsaliści AZS UMCS Lublin przegrali wyjazdowe spotkanie z FC 2016 Siemianowice Śląskie 3:8.

FC 2016 Siemianowice Śląskie –  AZS UMCS Lublin 8:3 (4:0)
Zdobywcy Bramek dla AZS-u UMCS: Łukasz Mietlicki x2, Jakub Wankiewicz x1

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Norman Kutnik, Mateusz Szafrański, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Damian Stelmaszuk, Jakub Wankiewicz, Tomasz Godyński, Tomasz Ławicki, Konrad Tarkowski, Marcin Ostrowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *