Sromotna lekcja w stolicy

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin nie będą miło wspominać wyjazdowego spotkania w stolicy. Podopieczne Patryka Maliszewskiego w 5. serii spotkań I ligi piłki ręcznej kobiet grupy A wyraźnie przegrały z UKS Varsovią Warszawa 25:39.

Początek starcia był całkiem wyrównany. Miejscowe odskoczyły na dwie-trzy bramki, jednak lubelskie szczypiornistki utrzymywały kontakt z przeciwniczkami. Dopiero w 20. minucie starcia gol Kingi Brzyk zwiększył różnicę Varsovii nad MKS AZS do czterech trafień (12:8), lecz lubelskiej ekipie to nie wystraszyło. Trafienie w 22. minucie  lubelskiej bramkarki Elżbiety Żywot zmniejszyło dystans do dwóch bramek. Niestety, od tego momentu nastąpił przestój gry w ofensywie lublinianek, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Warszawy, zaliczając serię 10:3. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły 22:13. Po przerwie obraz gry się nie zmienił – stołeczny zespół kontynuował bardzo dobrą grę w ofensywie. Znakomita bramka w 38. minucie Aleksandry Puckowskiej dała zespołowi ze stolicy czternastobramkową przewagę nad zawodniczkami z Koziego Grodu (29:15). Akademiczki w tym czasie rzuciły cztery bramki pod rząd, licząc na odwrócenie ról w tej rywalizacji – przeciwniczki na to nie pozwoliły, trafiając taką samą serię. Gospodynie tego meczu do samego końca kontrolowały przebieg konfrontacji, tym samym wygrywając spotkanie 39:25.

Zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin w następnej serii spotkań pauzują.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 39:25 (22:13)

Varsovia: Klarkowska, Krupa – Leśniak 10, Gerej 6, Puckowska 5, Żuk 4, Brzyk 4, Janik 3, Lasek 3, Dworniczuk 2, Jarosiewicz 1, Koc 1, Janicka

MKS AZS: Nóżka, Żywot 1 – Vlasiuk 6, Suszek 5, Markowicz 4, Kuc 3, Bańka 2, Ziętek 2, Tomczyk 1, Mikocka 1, Dziuba, Szemruch