Trzy punkty zostają na Globusie

fot. AZS UMCS Lublin

Drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach I ligi futsalu grupy południowej odnieśli futsaliści AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego pokonali przed własną publicznością GKS Ekom Invex Remedied Nowiny 5:4.

Pierwszą połowę spotkania lepiej rozpoczęli lubelscy futsaliści, mając dwie okazje na zdobycie gola – najpierw groźnym strzałem popisał się Norman Kutnik w sytuacji jeden na jeden z goalkeeperem GKS-u. W kolejnej akcji Łukasz Mietlicki próbował zdobyć trafienie z dalekiego dystansu, ale trafił w poprzeczkę. Pierwszą bramkę w tym starciu zdobyli przyjezdni w 4.minucie rywalizacji – świetnie rozegrany aut wykorzystał Adrian Patel, trafiając gola z dystansu. Odpowiedź akademickiej ekipy była wręcz piorunująca. Dokładne podanie z lewej strony grającego trenera – Konrada Tarkowskiego wykończył Tomasz Ławicki, dając w tej samej minucie remis 1-1. W 12.minucie lubelski szkoleniowiec zaliczył drugą asystę, tym razem z lewej strony boiska gola zdobył Jakub Wankiewicz. Lubelski team bardzo krótko cieszył się z prowadzenia – do równowagi doprowadził w 13.minucie Maciej Ponikowski po znakomitym podaniu Pawła Markowicza z prawej flanki boiska. Dwie minuty później zawodnicy z Nowin ponownie wyszli na prowadzenie, dzięki skutecznej bramce Marcina Talera. Kilka sekund później na tablicy znowu był remis 3-3 za sprawą zdobytej bramki przez Krystiana Michalaka. Obie drużyny znakomicie grały w ataku, niestety zapominając o dobrej defensywie. W 16.minucie gry złe podanie Ławickiego zamienił na czwartą bramkę dla przyjezdnych Andrzej Musiał. Taki rezultat był po pierwszych dwudziestu minutach tego pojedynku.

W drugiej połowie spotkania lubelskie Dziki rzuciły się do ataku. Szansę wykorzystali dopiero w 32.minucie gry, gdy karę dwóch minut otrzymał Ponikowski. Przewagę jednego zawodnika wykorzystał Ławicki, trafiając gola z dystansu. Po kolejnych dwóch minutach zobaczyliśmy kolejną bramkę dla lublinian – piękne podanie Ławickiego do Wankiewicza na środek pola sprawiło, że to akademicki zespół prowadził 5:4. Zawodnicy z Nowin próbowali jeszcze powalczyć o korzystny rezultat, wycofując ze swojej bramki goalkeepera – ta sztuka w ostatnich pięciu minutach się nie powiodła. Ostatecznie futsaliści AZS UMCS Lublin zatrzymali u siebie trzy punkty, wygrywając cały mecz z GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 5:4.

AZS UMCS Lublin –  GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 5:4 (3:4)
Zdobywcy Bramek dla AZS-u UMCS: Tomasz Ławicki x2, Jakub Wankiewicz x2, Krystian Michalak x1

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Norman Kutnik, Krystian Michalak, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Damian Stelmaszuk, Jakub Wankiewicz, Tomasz Godyński, Tomasz Ławicki, Konrad Tarkowski, Marcin Ostrowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *