Wojownicy w mundurach – gala Armia Fight Night 7 w Lublinie

zdjęcie: Gabriela Kusz

Po raz kolejny mieszkańcy Lublina pokazali, że są wielkimi kibicami mieszanych sztuk walki. Wczoraj (5 października) na hali MOSIR-u podczas gali Armia Fight Night 7 frekwencja nie zawiodła, a zawodnicy mogli liczyć na gorący doping z trybun.

Zainteresowanie wydarzeniem było tym większe, że wśród występujących znalazło się kilka lokalnych nazwisk. Bartosz Guz, trenujący na co dzień w Fight Gym Lublin oraz Giorgi Esiava z K1 Fighting Center zadbali o to, by bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Po dwóch bardzo dobrych pojedynkach Guz w starciu w formule K-1 (kickboxing) zwyciężył
z Mateuszem Cimochowskim, natomiast Esiavia przegrał po emocjonującym występie
w parterze z Adrianem Kępą. Pochodzący z Gruzji zawodnik, pierwotnie miał skrzyżować rękawice z kimś innym, jednak w ostatniej chwili wskoczył w zastępstwie na miejsce przeciwnika Kępy, który po walce przyznał, że docenia waleczne serce 20-latka.

Sama gala to pomysłowe wydarzenie, na którym wystąpiło wielu zawodowych żołnierzy. Na co dzień odbywający służbę, w wolnych chwilach zamieniają mundur na rękawice i wchodzą do klatki. Do takich wojowników należy m.in. szer. Piotr Wawrzyniak, szer. Sylwester Miller czy sierżant U.S. Army Alvin Williams, którzy tego wieczoru również stoczyli swoje walki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *