A gdyby tak na jeden dzień stać się kimś innym…?

Gdyby ktoś powiedziałby Ci, że świat jest pełen niezwykłych i nadnaturalnych istot, prawdopodobnie byś nie uwierzył. Właśnie dla takich niedowiarków powstał Falcon – wydarzenie, które gromadzi wiele inspirujących dusz, które swoim strojem reprezentują ukochane postaci z przeróżnych bajek, gier, seriali czy filmów. Nie da się nie zauważyć tego, z jak ogromnym zaangażowaniem przez wiele miesięcy, uczestnicy przygotowywali się do tej niezwykłej chwili. Zresztą sami to oceńcie, przeglądając nasze zdjęcia.

 

Miałyśmy okazję uczestniczyć w pokazie zwanym KOSplay.  Wzięły w nim udział przecudowne osoby, które udowodniły, że jest możliwe, aby stać się kimś innym na jeden dzień. Zaskakiwały nie tylko swoimi widowiskowymi strojami, ale również grą aktorską. Na tym tle wyróżnił się Joker, którego występ mroził krew w żyłach i jednocześnie zachwycał. Czuło się gęsią skórkę, gdy spotkał się z nim wzrok. To jest oznaka talentu i dowód na ogromną ilość pracy, jaka została włożona w przygotowania. Mówiąc o zdolnościach i zaangażowaniu uczestnika, nie można tu zapomnieć o postaci, która od samego początku podbiła serca widzów. A mianowicie chodzi tutaj o Geralta z Rivii, znanego jako główna postać z „Wiedźmina” napisanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wspaniałe wykonanie stroju i zagranie postaci zapierało dech w piersiach i wzbudzało zachwyt niejednego z widzów tegorocznego Falconu. Wielkie oklaski należą się również postaciom takim, jak Venom, Kylo Ren, Rainbow Dash, Ciri, Rick i Morty, Elsa i wiele innych, które z całą pewnością udowodniły, że życie czasem może być bajką.

Do tej pory trudno uwierzyć, że aż tak można się do kogoś upodobnić i na chwilę zmienić. „Falkonowicze” udowodnili, że wystarczy jedynie włożyć serce w przygotowania i wtedy z łatwością można to osiągnąć. Dowodem na to były szczęśliwe twarze i uśmiechy, jakimi ludzie dookoła się dzielili. Być może utożsamianie się z jakimiś postaciami sprawia, że człowiek czuję się lepiej, jakby istniał w jakiejś innej, barwniejszej rzeczywistości, w której wszystko wydaję się prostsze. Właśnie dlatego, wyobraźnia to największy skarb człowieka. Dzięki niej możemy się przenieść w niezwykłe miejsca i widzieć naszych ulubionych bohaterów. Na Falkonie, wspomniana wyobraźnia staję się upragnioną rzeczywistością, a ukryte w nas dzieci, w końcu mogą pokazać się światu.

Tekst: Kinga Maciągowska

Zdjęcia: Natalia Lech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *