W dzisiejszych czasach studenci mają wiele możliwości podejmowania się wszelkich aktywności w celu rozwoju osobistego, przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, czy charytatywnym. Studiowanie dla studiowania nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli na tym poprzestaniemy. Wiedza musi iść w parze z doświadczeniem i samodoskonaleniem. Dlatego też warto angażować się w działalność dodatkową. Z pewnością jedną z form pożytkowania wolnego czasu może być członkostwo w kole naukowym (np. SKD), zrzeszeniach studenckich, czy zespole folklorystycznym.

Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie powstał z myślą  o tych, którzy chcą w życiu zrobić coś więcej. Dzieląc się swoją wiedzą, zdobywać doświadczenie i uczyć się od innych, poznawać nowych ludzi, dyskutować o bieżących problemach społecznych, poszukiwać nowych rozwiązań, biorąc udział w projektach organizowanych przez Instytut Rzeczypospolitej.

Czym jest Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica?

Na stronie Instytutu możemy przeczytać :

„Fundacja Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica jest inicjatywą mającą na celu realizację projektów badawczych i edukacyjnych promujących postrzeganie zagadnień ustrojowych, legislacyjnych i kulturowych przez pryzmat etyki chrześcijańskiej, polskiego republikanizmu i dorobku łacińskiej cywilizacji zachodnioeuropejskiej.

Celem projektów podejmowanych przez Fundację jest integracja środowiska, które umacniając się w opisanych powyżej wartościach, będzie gotowe służyć Rzeczpospolitej swoją wiedzą i pracą.

Długofalowym celem naszej pracy jest utworzenie zwartego środowiska eksperckiego pozwalającego na trwałe podjęcie pracy analitycznej o charakterze propaństwowym.”

Jeśli więc ktoś z naszych czytelników podziela te niezmienne i nieprzemijające wartości jak nasza, polska wiara katolicka, służba ojczyźnie, wrażliwość społeczna, powinien śledzić stronę Instytutu i wziąć udział w jednym z projektów poświęconych tym zagadnieniom.

Słowo od autora- uczestnika projektu Kolegium Rzeczypospolitej

Kolegium Rzeczypospolitej jest projektem edukacyjnym, kierowanym do studentów interesujących się zagadnieniami związanymi z państwem, ustrojem społeczno-gospodarczym, doktrynami polityczno-prawnymi, systemem prawnym, szeroko ujmowanymi problemami społecznymi. Pojawiają się także wątki kulturowe. Wykłady prowadzą znani profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego, sędziowie Sądu Najwyższego, dziennikarze, prawnicy, politolodzy. Każdy uczestnik, niezależnie od roku i kierunku studiów ma możliwość wypowiadania się na dany temat podczas dyskusji. Podczas przyjemnej atmosfery oraz merytorycznej dyskusji członkowie wymieniają się poglądami, dzięki czemu morale grupy wzrastają wraz z poziomem wiedzy.

Bardzo zachęcam osoby, które nie przyjmują w życiu roli biernego obserwatora i chcą aktywnie działać na rzecz dobra wspólnego, ucząc się przy tym oraz poznając ciekawych ludzi i co najważniejsze podzielają wartości takie jak „Bóg, honor, ojczyzna” do udziału w kolejnych edycjach projektów organizowanych przez Instytut.

Link do strony Instytutu : https://www.facebook.com/pg/instytutRp/about/?ref=page_internal