Zmiany w Speed Car Motor Lublin na sezon 2020

Już pierwszego dnia okna transferowego drużyna Speed Car Motor Lublin zaskoczyła wszystkich i ogłosiła skład na nadchodzący sezon (2020). Nowy kapitan, trzech nowych zawodników oraz trzy pożegnania.

Pożegnanie kapitana

 

Tuż po zakończeniu sezonu, kapitan drużyny, indywidualny wicemistrz świata z 2011 roku:  Adreas Jonsson, ogłosił, że ze względu na obawę o odnowienie kontuzji, nie będzie mógł kontynuować kariery. AJ Dołączył do Koziołków w 2018 roku po transferze z Włókniarza Częstochowa i od razu stał się kluczową postacią w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Był najlepiej punktującym zawodnikiem 1. Nice Ligi Żużlowej ze średnią biegową 2,389. Sezon 2019 Jonsson rozpoczął od upadku, po którym konieczna była operacja. Szwed nigdy nie wrócił do pełni formy, a po zakończeniu sezonu ogłosił, że odwiesza kask.

 

Rozłąka braci

 

Zaledwie 18-letni Wiktor Lampart, który uznawany jest za jeden z największych żużlowych talentów XXI wieku, postanowił podpisać z Lubelską drużyną kontrakt na dwa lata. Niestety, z drużyną pożegnał się jego 11 lat starszy brat Dawid, który nie potrafił odnaleźć formy w PGE Ekstralidze i bardzo często zawodził w kluczowych momentach.

 

Utalentowany rezerwowy

 

Drużynę opuścił także Robert Lambert. Młody Brytyjczyk, który indywidualnie w tym sezonie radził sobie bardzo dobrze i uchodził za jednego z najbardziej zapracowanych zawodników na świecie. Nie chciał on dłużej jeździć pod numerami 8/16, które oznaczały rolę rezerwowego i postanowił poszukać drużyny w, której będzie pewny regularnych startów.

 

Nowy kapitan

 

Nowym Kapitanem Speed Car Motoru Lublin został Grigorij Łaguta, który dołączył do drużyny w połowie poprzedniego sezonu. Zdecydował on przedłużyć swój kontrakt o 2 dwa lata. Jest to zdecydowanie najbardziej doświadczony zawodnik oraz obecny wicemistrz Europy.

 

Reszta zostaje!

 

Swoje kontrakty zdecydowali się przedłużyć także: Mikkel Mickelsen – objawienie sezonu, obecny Mistrz Europy; Paweł Miesiąc – największy „walczak” ekstraligi, który każdego zaskoczył dobrą formą; Viktor Trofymov – 20-latek, obecny Drużynowy Mistrz Europy Juniorów oraz Grzegorz Zengota, który nadal nie wyleczył kontuzji. Drużynę dalej będą prowadzić Jacek Ziółkowski oraz Maciej Kuciapa.

 

Lew stał się Koziołkiem!

 

Pierwszym poważnym wzmocnieniem Motoru na ten sezon został Matej Žagar, dziewiąty zawodnik tegorocznego cyklu Grand Prix. Osiemnastokrotny mistrz Słowenii trafił do Lublina prosto z Częstochowskiego Włókniarza, gdzie zastąpi go Jason Doyle. W poprzednim sezonie jego średnia biegowa wynosiła 1,692.

 

Ze Sparty do Lublina

 

Jakub Jamróg kilka dni przed otwarciem sezonu trasferowego ogłosił, że nie przedłuży kontraktu z WTS Sparta Wrocław. 28-latek nie chciał dłużej bać się o swoje występy w pierwszym składzie, szczególnie, że na pozycji rezerwowego Wrocław wystawiał bardzo utalentowanego Rosjanina, Gleba Czugunowa. Lublin wykorzystał sytuację i zakontraktował polskiego seniora, którego średnia biegowa wynosiła 1,492.

 

Powrót wychowanka

 

Po rocznej przerwie do Lublina wraca wychowanek, Oskar Bober, który poprzedni sezon spędził w drugoligowej Polonii Piła. Był on jednak bardzo ważnym zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin w kontekście awansu zarówno do 1. Nice Ligi Żużlowej, jak i PGE Ekstraligi. W tym roku ma pełnić rolę rezerwowego i startować pod numerami 8/16.

 

 

Młoda krew

 

W Lublinie pozostają także wychowankowie, którzy w tym roku zdali licencję żużlową: Jakub Banucha, Wiktor Firmuga, Radosław Pyrchla, Jakub Szpytma oraz Maksymilian Śledź.  Będą mogli reprezentować barwy Speed Car Motoru Lublin w zawodach Juniorskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *