Hołownia powalczy o prezydenturę. Jaki ma plan na Polskę?

Szymon Hołownia- znany dziennikarz, prezenter, pisarz po raz pierwszy publicznie przyznał, że będzie starał się o prezydenturę. Na takie wyznanie, 43- letni Hołownia zdobył się 8 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Zanim dziennikarz zabrał głos zgromadzonym w sali, został zaprezentowany film, w którym został przedstawiony eksperyment społeczny. Miał on na celu ukazanie jak wiele łączy Polaków, bo aż 73% z pytanych stwierdziło, że prezydentem RP może być osoba niezwiązana w żaden sposób z jakąkolwiek partią polityczną. To było duże zaskoczenie. Po projekcji głos zabrał sam zainteresowany. W jego odczuciu Gdańsk jest dobrym miejscem, na to, żeby zacząć nową rzeczywistość. Hołownia zamierza startować jako wolny strzelec na urząd prezydenta, a w swoim przemówieniu podkreślał fakt, że to da mu niezbędną nie zależność do tego, aby połączyć Polaków. Podczas spotkania z ust kandydata padły słowa o tragicznie zamordowanym Pawle Adamowiczu. Jak mówi, był to przełomowy moment, bo wtedy coś w nim pękło.

Należy przeprowadzić „przyjazny rozdział Kościoła od państwa”
Jak wiadomo, Szymon Hołownia nigdy nie krył się ze swoją wiarą i poglądami na pewne kwestie. Nigdy nie brakowało mu odwagi, aby skrytykować to, co obecnie dzieje się w polskim Kościele. Stwierdził, że to jest właśnie odpowiedni czas na to, aby przeprowadzić „przyjazny rozdział Kościoła od państwa”.

Kto sfinansuje kampanię Hołowni?
To pytanie cały czas wzbudza dużo emocji wśród polityków obozu rządzącego, jak i jego przeciwników. W krótkiej debacie, jaka miała miejsce pomiędzy kandydatem a dziennikarką Radia Zet w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku dziennikarz przyznał, że do tej pory koszta krył z własnych środków, natomiast po nowym roku liczy na datki osób, które wierzą w niego i zechcą go wesprzeć.

Podczas brefingu kandydat podkreślał, że „od władzy, która martwi się o ławeczki niepodległości czy strzelnice w każdym powiecie, wolę władzę, która dba o wykluczonych komunikacyjnie, o bezdomnych, czy o transseksualną dziewczynę, która skoczyła z mostu, bo była zaszczuta”
Program Hołowni poznamy w najbliższych miesiącach.

Maciej Cieciora
foto: Beata Zawrzel/REPORTER / East News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *