Pożegnanie przy electro-popowym akompaniamencie

instagram: @thedumplings

7 grudnia do Radia Lublin zawitał polski duet muzyczny — The Dumplings. Mieliśmy okazję usłyszeć zarówno piosenki z ich najnowszej płyty o tytule „Raj”, jak i stare dobre kawałki z poprzednich albumów. Ta trasa jest ostatnim przystankiem przed ich w pełni zasłużonymi wakacjami. Zespół zapowiedział przerwę w swojej działalności, a jak mówią sami artyści — chcą zebrać nowe doświadczenia oraz wrócić z większymi chęciami i świeżym repertuarem na scenę muzyczną.

Kim właściwie są Justyna Święs i Kuba Karaś? Swoją popularność początkowo zdobyli poprzez kanał na YouTube, wstawiając tam autorskie utwory, głównie w stylu electropop. Ta niezwykle utalentowana dwójka pochodzi z Zabrza,w województwie śląskim. Poznali się podczas konkursu i postanowili zacząć razem współpracować. Premiera ich pierwszego albumu „No Bad Days” odbyła się w 2014 roku i uzyskała certyfikat złotej płyty. Udało im się także zdobyć Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. „Sea You Later” — to ich drugi album, który został wydany w 2015 roku. Podczas swojej działalności zdążyli już wystąpić na Open’er Festival i Off Festival, jak i na festiwalach w Wielkiej Brytanii — Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji. Trzeba też wspomnieć o występach w miejscach takich jak: Tokio, Londyn, Meksyk oraz o sławnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

Trzeci album duetu został wydany 21 września 2018 roku przez Warner Music Poland. I tym razem grupa zdobyła nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Na płycie mieści się osiem, kapitalnie klimatycznych i mistrzowsko dopracowanych do pojedynczego dźwięku, utworów.

instagram: @thedumplings

Gdy emocje po całym koncercie opadły, mogę śmiało powiedzieć, że każde show robione przez tę dwójkę, a teraz w zasadzie trójkę, ponieważ na ostatniej trasie na scenę do zespołu dołączył niesamowicie utalentowany perkusista Mateusz Modrzejewski, wprowadza słuchacza w niebywałą atmosferę. Myślę, że słowa ich utworów każdy człowiek może inaczej interpretować, czy nawet podpisywać pod nie swoje osobiste przeżycia, co jeszcze mocniej łączy odbiorców z artystami. Oczywiście tego wieczora nie mogło zabraknąć wielu interakcji z publicznością. Liczne dowcipy, luźne pogawędki na błahe tematy oraz pół żartem, pół serio wspominanie o ważnych sprawach, czy problemach naszego świata. Justyna i Kuba wrócili pamięcią do początków swojej kariery, gdy sami jako dzieci słuchali Radia Lublin, a teraz mieli przyjemność stanąć tam na scenie w Studiu im. Budki Suflera. Wśród publiczności pojawiły się ważne osoby z bliskiego otoczenia artystów.

Warto wspomnieć, że koncert w naszym mieście został wyprzedany, a wypełniona po brzegi sala na pewno była w pełni usatysfakcjonowana po całym wydarzeniu. The Dumplings w listopadzie i grudniu łącznie odwiedzą aż 15 polskich miast ze swoją ostatnią trasą pod tytułem „Przykro mi”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *