Jak założyć pierwszy biznes? – Dowiemy się na konferencji!

10 stycznia w Sali Rady Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbędzie się konferencja naukowa połączona ze szkoleniem, w czasie której dowiemy się, w jaki sposób założyć swój pierwszy biznes!

Konferencja „Jak założyć pierwszy biznes” odbędzie się 10 stycznia w godzinach 9.00-14.00 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Sali Rady Wydziału. Jest to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie wśród uczniów szkół średnich.

– Konferencja dotycząca przedsiębiorczości jest jednym z elementów wizji prowadzonej przez nas spółki. – mówi współzałożyciel spółki RKAC Sp. z o. o., Jakub Knurek – Dzięki możliwości kształcenia studentów i uczniów szkół średnich zdobędą oni kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – dodaje.

Ja ze swojej strony opowiem w lekki i przystępny sposób jak znaleźć inwestora, czy powinniśmy mieć jakiekolwiek oszczędności by zacząć prowadzić działalność, a także czym jest sukces.  dodaje Aleksandra Buchaj, jedna z organizatorek.

Konferencja składa się z 3 części: Szkolenia, Wykładu i Case Study.
I część spotkania ma przybliżyć sposoby założenia biznesu i nauczyć, w jaki sposób korzystać z zewnętrznych form finansowania.
W czasie wykładu usłyszymy, w jaki sposób realizować pasje w takcie studiowania na UMCS-ie. Jeśli chodzi o ostatnią część konferencji, Case Study będzie to opis drogi rozwoju i sposobu działania jednej z najbardziej innowacyjnych firm Lubelszczyzny.  Organizatorami wydarzenia są RKAC Sp. z o. o. i Politologiczne Koło Naukowe. Patroni wydarzenia to: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Gazeta studencka Polformance, Platforma Startowa Idealist, Związek Pracodawcy Ziemi Lubelskiej oraz Bury Sp z oo.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.