Mega inwestycja z pozwoleniem na budowę!

Projekt Dworca Metropolitarnego w Lublinie fot. Vogue

Projekt Dworca Metropolitarnego w Lublinie fot. Vogue

Mega inwestycja, w której skład wchodzą: dworzec autobusowy, parkingi podziemne i nowy układ drogowy tuż przed sylwestrem otrzymała pozwolenie na budowę. W praktyce oznacza to, że lubelski ratusz może rozpocząć postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, a po wyborze prace mogą ruszyć z kopyta.

Planowana inwestycja Dworca Metropolitarnego ma mieć miejsce na terenach pomiędzy ul. Gazową a Młyńską. W przyszłości ma on zastąpić istniejący dworzec na Podzamczu.

Lubelski magistrat z początkiem stycznia chcę ogłosić jeden z trzech planowanych przetargów. Ma on dotyczyć budynku dworca, przebudowy ul. Młyńskiej, Dworcowej, Gazowej, Pocztowej, ronda Sportowców oraz ul. 1 Maja.

W drugim przetargu ma zostać wybrany wykonawca do przebudowy ul. Dworcowej od wiaduktów, którymi biegnie ul. Lubelskiego Lipca ’80 do małego ronda na terenie Targów Lublin. Od tego ronda poprowadzone mają być dwie drogi: jedna pobiegnie w prawo i zakończy się skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego, druga będzie prowadzona ślimakiem na górę, do ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Ostatni przetarg ma objąć budowę miejsc postojowych dla autobusów i busów, które będą czekać dłużej na odjazd. Taki plac ma powstać przy ul. Krochmalnej. Docelowa ma pomieścić 60 autobusów oraz 60 busów. Pod budynkiem zaprojektowany został podziemny parking na ponad 220 samochodów.

Całkowity koszt inwestycji Dworca metropolitarnego ma opiewać na kwotę 300 mln zł. W tegorocznym budżecie miasta radni na budowę dworca zabezpieczyli blisko 99 mln zł.

Maciej Cieciora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *