Trzy albumy, na które warto poczekać

pixabay.com

            Kolejny rok w polskiej muzyce przyniesie kilka ciekawych nowości. Swój powrót zapowiadają uznani muzycy. 

 

Jeszcze w pierwszym kwartale roku ukaże się album Artura Rojka. Słuchacze długo oczekiwali na nowy materiał od muzyka. Od rozpoczęcia solowej kariery pojawiły się jak na razie dwa albumy. Składam się z ciągłych powtórzeń ukazał się w 2014 roku. Trzy lata później Rojek wydał album, na którym znalazły się utwory zarejestrowane podczas koncertu w Katowicach. W piątek pojawił się pierwszy singiel Sportowe życie promujący Kundla. Jak zapowiedział artysta, ta płyta będzie bardziej popowa i lirycznie mniej introwertyczna. Oprócz zapowiedzi nowego materiału Artur Rojek ogłosił także trasę koncertową. Zawita również do Lublina, gdzie 12 marca w Centrum Spotkania Kultur będzie można posłuchać go na żywo.

Na Kundla trzeba jeszcze nieco poczekać. Wcześniej pojawi się nowość od Julii Marcell. 24 stycznia ukaże się album Skull Echo, który będzie się składał z jedenastu utworów. Oprócz tej płyty artystka zapowiedziała również pełnometrażowy film, tematycznie połączony ze Skull Echo, ale jednocześnie stanowiący niezależną całość. Podobnie jak w przypadku Rojka, Julia Marcell zapowiedziała zmianę w swojej twórczości. Tym razem będzie można posłuchać nieco bardziej elektronicznych melodii. Do tej pory ukazały się dwa single – Prawdopodobieństwo oraz Moment i Wieczność. 7 marca w Klubie30 odbędzie się koncert, na którym będzie można posłuchać utworów z nowej płyty.

Jeszcze nie ogłosili daty premiery, ale już zapowiadają swój nowy album. Zespół Coals pracuje nad kolejną płytą. W 2017 roku ukazał się ich pierwszy album Tamagotchi. W zeszłym roku wydali EP-kę Klan, do współpracy której zaprosili dość nietypowych gości, między innymi Bellę Ćwir. W wywiadzie dla Gazety Magnetofonowej Łukasz i Kasia zdradzili nieco szczegółów na temat nowego materiału: Będzie ukłon w stronę ciepłych gitarek, będą też lekko trapowe podbicia. Prawdopodobnie będzie też więcej śpiewającego Łukasza. Tematy? Ostatnio doświadczyliśmy wielu niemiłych sytuacji, na które nie mieliśmy żadnego wpływu. Więc pewnie będzie taki mood.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *