Porozumienie między Portem Lotniczym Lublin a PFRONEM

21 lutego miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Portem Lotniczym Lublin. Celem porozumienia jest zwiększenie liczby osób niepełnosprawnych pracujących na lotnisku, a także wspieranie projektów w zakresie integracji społecznej i zawodowej.

– Chcemy, aby Port Lotniczy Lublin był dostępny dla każdego, a podróż odbywała się w komfortowych warunkach – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin. – Podpisanie porozumienia ma pomóc wdrożyć kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

W ramach porozumienia planowane są między innymi szkolenia z języka migowe dla pracowników lotniska – ma to podnieść jakość obsługi i umożliwić lepszą komunikację z osobami niepełnosprawnymi. Już teraz Port Lotniczy Lublin udostępnia swoją przestrzeń na rzecz działań promocyjnych. W dniach od 21 do 25 lutego można oglądać wystawę prac osób niepełnosprawnych, nagrodzonych w Konkursie Plastycznym Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim jest hasło: „Podróż moich marzeń”

– Porozumienie o współpracy PFRONEM z lubelskim portem lotniczym to kolejny krok w stronę większej dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych. – mówi prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz. – Prezentowana w holu wystawa sztuki niepełnosprawnych artystów jest dobrym przykładem współpracy, którą będziemy realizować na wielu płaszczyznach. – dodaje.

Jest to trzecie takiego typu porozumienie podpisane przez PFRON z instytucją lotniczą. Podobne dokumenty zostały podpisane z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” i Międzynarodowym Portem Lotniczym im Jana Pawła II Kraków-Balice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *