Przebudowa alei Racławickich ruszy w kwietniu!

104 mln złotych- tyle będzie kosztować przebudowa głównego węzła komunikacyjnego w Lublinie. Al. Racławickie oraz ulice Lipowa i Poniatowskiego zostaną kompleksowo wyremontowane. Ratusz umowę planuje podpisać pod koniec marca br. 

Pracę wykona konsorcjum w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robot Drogowych Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina.

Lubelski ratusz inwestycje podzielił na dwa etapy. Pierwszy zakłada przebudowę Alei Racławickich wraz z Rondem Honorowych Krwiodawców (ok. 1860 m) i ulicy Poniatowskiego (ok. 540 m). Nadmieńmy i zdementujmy plotki, że Ratusz nie rezygnuje z wydzielania buspasów na Alejach zarówno w stronę ronda, jak i w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Drugi etap to już sama przebudowa ulicy Lipowej (ok. 680 m). Tutaj wiemy, że zachowane mają zostać cztery pasy do jazdy osób zmotoryzowanych, ale i mają powstać wydzielone azyle dla pieszych.
Przypomnijmy, że poprzednie przetargi na przebudowę tych trzech dróg kończyły się fiaskiem. Głównym powodem były sprawy finansowe- wykonawcy chcieli więcej pieniędzy niż miasto, miało zabezpieczone na ten cel.

Maciej Cieciora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *