Ukraina na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS!

Źródło: UMCS

Interesujesz się sprawami politycznymi Ukrainy? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! 25 lutego na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbędzie się seminarium naukowe na temat wizjach rozwoju państwa.

Źródło: UMCS

W wydarzeniu wezmą udział wybitni naukowcy: Prof. Heorhij Kasjanow, Prof. dr hab. Walenty Baluk i Dr Grzegorz Kuprianowicz.  Moderatorem spotkania będzie Dr Nadia Gergało-Dąbek. W trakcie seminarium będzie można między innymi posłuchać o dwóch wizjach rozwoju państwa: jedna z nich opiera się na koncepcji kształtowania narodu politycznego, druga zaś skupia się wokół wzmocnienia etniczno-kulturowego modelu narodu.

Organizatorem spotkania są: Centrum Europy Wschodniej UMCS, Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS, Instytut Europy Środkowej oraz Towarzystwo Ukraińskie. Seminarium odbędzie się w języku ukraińskim 25 lutego 2020 r., w godzinach 15:30–17:00 w Sali Rady Wydziału Politologii i Dziennikarstwa przy ulicy Plac Litewski 3 w Lublinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.