Już niedługo Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lublinie

fot. edk.lublin.pl

Za dwa tygodnie, 20 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 19 w Archikatedrze.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się  z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory – czytamy na stronie edk.lublin.pl.

Już po raz szósty w Lublinie setki osób wyruszy w nietypową Drogę Krzyżową. W tym roku podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rozważane będzie Misterium Męki Pana Jezusa na ośmiu trasach. Trasy biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Przewidziano trasy liczące ponad 40 kilometrów, ale również nieco krótsze, dla tych, którzy chcieliby zmierzyć się z własnymi słabościami, lecz zdrowie lub coś innego nie pozwala im na pokonanie dłuższej trasy. Najdłuższa trasa liczy 51 kilometrów i jest to tak zwana trasa samotna, gdzie nie ma żadnych dodatkowych oznaczeń ani wolontariuszy medycznych. Cztery tegoroczne trasy swoje zakończenie mają w Wąwolnicy, dwie w Lubartowie, dwie najkrótsze kończą się w Lublinie.

Hasłem tegorocznego EDK jest: Droga Przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *