Koncerty w marcu w Lublinie

pixabay

            Rozpoczął się kolejny miesiąc, a wraz z nim wielu artystów sceny muzycznej odwiedzi nasze miasto. Na które koncerty warto się wybrać?

Już w najbliższą sobotę w Lublinie pojawi się Julia Marcell. Zagra koncert w Klubie30. Trasa koncertowa promuje jej najnowszy album Skull Echo. Będzie można usłyszeć utwory z tej płyty, a wśród nich z pewnością Moment i Wieczność oraz Prawdopodobieństwo.

            19 marca, w tym samym miejscu odbędzie się koncert Miuosha. 24 stycznia ukazał się nowy album artysty – Powroty. Na płycie znalazło się 10 utworów, wśród nich kilka wykonanych w duecie z innymi muzykami. Do współpracy Miuosh zaprosił między innymi Melę Koteluk, The Dumplings oraz Igora Walaszka. To już kolejny koncert Miuosha w Lublinie. W zeszłym roku pojawił się na KULturaliach.

Dzień później w Centrum Spotkania Kultur będzie można posłuchać zespołu LemON w wersji akustycznej. Na scenie zabrzmią utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych. Pianino. Fortepian. Gitara akustyczna. Większość, prawie wszystkie utwory LemON (a już na pewno wszystkie najlepsze, te najbliższe naszym sercom) narodziły się właśnie na tych instrumentach. Zawsze wiedziałem, że kiedyś zagramy taką trasę. Staromodnie. Prosto. Blisko Was. Czekałem na właściwy moment. I właśnie teraz nadszedł – tak o tej trasie mówi Igor Herbut, lider zespołu LemON.

Na koniec marca do Lublina zawitają Łukasz Rozmysłowski oraz Katarzyna Kowalczyk, który tworzą duet Coals. Zespół w zeszłym roku wydał EP-kę Klan, a jeszcze w tym miesiącu ukaże się ich najnowszy album. Pierwszym singlem promującym tę płytę był sleepwalker. Coals to jeden z najczęściej występujących za granicą polski zespół muzyczny. 27 marca w Domu Kultury lubelscy słuchacze będą mogli się przekonać o wyjątkowości tego duetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *